Lekcje Biblioteczne

15 maja 2018

W ramach realizacji projektu „Klub Małego Czytelnika” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury odbył się cykl czterech lekcji bibliotecznych.
Podczas lekcji bibliotecznych, w których uczestniczyli uczniowie klasy I Szkoły Podstawowej w Krzeszowie oraz Przedszkolaki z Gminnego Przedszkola w Krzeszowie zapoznaliśmy się z książką A. Głowińskiej „Kicia Kocia – Witaminowe Przyjęcie”. Historia Kici Koci uświadomiła dzieciom jak ważne jest zdrowe odżywianie w naszym codziennym życiu. Rozmawialiśmy dużo o warzywach i owocach i ich dobroczynnym wpływie na nasze zdrowie. Dzieci miały okazję zabawić się w wędkarzy zagadek, co przysporzyło im wiele radości. Nie zabrakło też nagród książkowych oraz pamiątkowych kolorowanek.
Zajęcia z klasą II i III Szkoły Podstawowej w Krzeszowie poruszały temat bezpiecznych mediów. Po wysłuchaniu bajki o nierozważnym Jaśku, rozmawialiśmy o tym jak bezpiecznie poruszać się po Internecie. Uczniowie poznali zasady ograniczonego zaufania w kontaktach z osobami znanymi wyłącznie z Internetu. Wspólnie dokonaliśmy podziału informacji na poufne oraz publiczne. Głównym celem zajęć było uświadomienie dzieciom, że surfowanie po Internecie to nie tylko przyjemność, ale i zagrożenia, których należy unikać. Był także czas na twórcze i manualne zabawy tematyczne.

„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury”

Starsze wiadomości