• Zasób 10

  Szary kontrast

 • Zasób 12

  Zaznacz linki

 • Zwiększ font

 • Zasób 11

  Normalny font

 • Zmniejsz font

 • Wysoki kontrast

 • Zrestartuj ustawienia

Zamknij WCAG

Spotkanie autorskie Zbigniew Kołba

05 października 2018

W czwartek 4 października nasza Biblioteka zorganizowała dwa spotkania autorskie z Panem Zbigniewem Kołbą autorem m.in. książki dla dzieci pt. „Znajdź mnie i kiedyś odwiedź”. Oba spotkania skierowane były do uczniów klas II-III ze Szkoły Podstawowej w Krzeszowie oraz Bystrem.

Pierwsze odbyło się na sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Krzeszowie, drugie natomiast miało miejsce w Szkole Podstawowej w Bystrem.

Głównym tematem obydwu spotkań było znaczenie czytania w poznawaniu otoczenia, na podstawie książki „Znajdź mnie i kiedyś odwiedź”, którą autor pokrótce omówił. Ponieważ książka jest związana z miejscowościami w naszym kraju, które kojarzą się z nazwami zwierząt, ptaków czy drzew dzieci dowiedziały się o takich humorystycznych nazwach miejscowości jak np. Całowanie, Mrówki lub Pieczarki. Wielkim atutem książki są zawarte w niej informacje o tym jak się uczyć aby się nauczyć oraz w jaki sposób przez zabawę można opanować umiejętność odnajdywania wybranych miejscowości na mapie.

Spotkanie nawiązywało do maksymy „Uczymy się dla siebie a najbliższym sprawiamy radość tym co umiemy” i to w szczególności podkreślał autor. Dzieci zrozumiały, że czytanie książek jest bardzo ważne, ponieważ jest to sposób zdobywania wiedzy.

Autor znany jest z propagowania zdrowego trybu życia, tak więc dzieci dowiedziały się o tym jak ważny jest odpowiednio długi i zdrowy sen oraz o tym jak wielkie znaczenie ma to co na co dzień spożywamy. Autor podkreślał także, że regularna aktywność fizyczna jest niezwykle istotna i ma ona duży wpływ na rozwój młodego organizmu.

Podczas spotkania dzieci wykazały się wielką aktywnością: odgadywały zagadki oraz zadawały pytania autorowi.

Nie zabrakło pamiątkowych zdjęć oraz autografów.

Bardzo dziękujemy Panu Zbigniewowi Kołbie za niezwykle interesujące spotkanie, które na pewno na długo zostanie w naszej pamięci!

 

„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury”