• Zasób 10

  Szary kontrast

 • Zasób 12

  Zaznacz linki

 • Zwiększ font

 • Zasób 11

  Normalny font

 • Zmniejsz font

 • Wysoki kontrast

 • Zrestartuj ustawienia

Zamknij WCAG

Spotkanie Autorskie – Krzysztof Piersa

31 października 2018

W środę 17-tego października naszą Bibliotekę odwiedził niezwykły gość – Krzysztof Piersa, autor takich książek jak „Komputerowy Ćpun” oraz „Trener marzeń”. Krzysztof Piersa – dziennikarz telewizyjny i internetowy, operator kamery i drona, pasjonat fantastyki, modelarstwa, filmów sci-fi i sportów sylwetkowych. Jak sam o sobie mówi nie jest psychologiem a praktykiem, młodym człowiekiem, który od piątego roku życia nałogowo grał w gry komputerowe. Autorowi udało się wygrać z uzależnieniem, chociaż nie była to łatwa droga. Swoim doświadczeniem dzieli się z innymi młodymi ludźmi, którzy borykają się z problemem uzależnienia od gier komputerowych.
Spotkanie z uczniami klas 4-8 i III gimnazjum dotyczyło nie tylko uzależnienia od gier komputerowych ale w ogóle od Internetu czy smartfona. Autor uzmysłowił nam, jak olbrzymi jest to problem i paradoksalnie jak nie wiele na ten temat wiemy. Młodzież zapoznała się z zagrożeniami związanymi z uzależnieniem od gier komputerowych. Do najważniejszych autor zaliczył marnowanie czasu a co za tym idzie zatracenie wielu talentów a także aspołeczność i pogarszające się relacje międzyludzkie. Autor przedstawił także fakty i mity dotyczące gier komputerowych. Rozmawialiśmy o tym dlaczego gramy w gry komputerowe i co tak naprawdę nam one dają.
Autor nawiązał świetny kontakt z młodzieżą. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze. Dziękujemy Panu Krzyśkowi za niezwykle interesujące spotkanie. Oby więcej takich rozmów! 🙂

„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury”