Lekcja Biblioteczna

30 listopada 2018

W czwartek 29 listopada naszą Bibliotekę odwiedziła grupa Przedszkolaków z Huciska. Wizyta miała na celu zapoznanie dzieci z biblioteką i zasadami w niej obowiązującymi. W pierwszej kolejności nastąpiło zwiedzanie biblioteki, która zmieniła swoją lokalizację i wystrój. Dzieci zapoznały się z układem książek na półkach oraz z oznaczeniami pomocnymi przy ich poszukiwaniu.
Następnie dzieci wysłuchały bajki pt. „Kicia Kocia w bibliotece”, która opowiada o tym jak bohaterka- sympatyczna kotka po raz pierwszy odwiedziła bibliotekę. Z treści książki dzieci dowiedziały się także o tym, jak powinniśmy zachowywać się w bibliotece i czytelni oraz co oprócz wypożyczania książek można robić w bibliotece. Dużo rozmawialiśmy o książkach, o domowych biblioteczkach oraz o tym co by było gdyby na świecie nie było książek. Był również czas na wykonanie pięknych prac plastycznych z naszą bohaterką – Kicią Kocią w roli głównej.
Bardzo dziękujemy Przedszkolakom za miłe odwiedziny! 😊

Lekcja Biblioteczna odbyła się w ramach projektu „Klub Małego Czytelnika” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.”