Lekcja Biblioteczna – klasa I

06 lutego 2019

W dniu dzisiejszym 6-stego lutego naszą Bibliotekę odwiedzili uczniowie klasy I ze Szkoły Podstawowej w Krzeszowie wraz z Panią Wychowawczynią. Spotkanie miało na celu zaznajomienie dzieci z Biblioteką oraz nowo powstałym Kącikiem Małego Czytelnika.

W pierwszej kolejności zwiedziliśmy Bibliotekę, dzieci zapoznały się z układem książek na półkach oraz z oznaczeniami pomocnymi przy ich wyszukiwaniu. Omówiliśmy najważniejsze zadania należące do Biblioteki a także zasady do których przestrzegania zobowiązani są czytelnicy.

Dalszą część spotkania spędziliśmy w Kąciku Czytelniczym, który zrobił na dzieciach bardzo pozytywne wrażenie.  Rozmawialiśmy o książkach i czytelniczych upodobaniach. Omówiliśmy poszczególne elementy budowy książki. Dyskutowaliśmy o ilustracjach, poznaliśmy ich rodzaje oraz rolę jaką pełnią w książkach.

Po głośnym odczytaniu wiersza pt. „Książki” dłuższą część spotkania poświęciliśmy rozmowie na temat poszanowania książki. Wspólnie wymieniliśmy najważniejsze zasady dotyczące korzystania z książek, tak aby nie doszło do ich uszkodzenia.

Na koniec uczniowie podzieleni na cztery grupy  uczestniczyli w tematycznej zabawie edukacyjnej, układając zdania z rozsypanek wyrazowych. Dzieci nie miały żadnego problemu z szybkim odgadnięciem hasła a zabawa przysporzyła im wiele radości 😊

Pierwszoklasiści obiecali nam, że będą odwiedzać naszą Bibliotekę podczas ferii zimowych aktywnie uczestnicząc w zajęciach. Trzymamy za słowo! 😊

Bardzo dziękujemy za miłe odwiedziny!