• Zasób 10

  Szary kontrast

 • Zasób 12

  Zaznacz linki

 • Zwiększ font

 • Zasób 11

  Normalny font

 • Zmniejsz font

 • Wysoki kontrast

 • Zrestartuj ustawienia

Zamknij WCAG

TYDZIEŃ BIBLIOTEK 2019

20 maja 2019

W ramach tegorocznego Tygodnia Bibliotek odbywającego się w dniach 8-15 maja pod hasłem #BIBLIOTEKA w naszej bibliotece zorganizowano cykl lekcji bibliotecznych, mających na celu ukazanie biblioteki jako miejsca atrakcyjnego, wartego odwiedzania.

Podczas zajęć z sześciolatkami z Gminnego Przedszkola z Krzeszowa rozmawialiśmy dużo na temat czytania książek oraz czytelniczych upodobań. Dzieci bardzo pozytywnie nas zaskoczyły swoją dobrą znajomością literek a nawet umiejętnością czytania i pisania!  Na temat biblioteki oraz zasad w niej obowiązujących najlepiej opowiedziała przedszkolakom bohaterka licznych książek – KICIA KOCIA, która opisała swoje wrażenia po pierwszej wizycie w prawdziwej bibliotece. Pamiątką po tej miłej wizycie przedszkolaków pozostały piękne prace plastyczne z KICIĄ KOCIĄ w roli głównej.

Zajęcia z klasą I oraz II ze Szkoły Podstawowej z Krzeszowa obracały się w tematyce pomagania innym. Wspólnie wyjaśniliśmy co rozumiemy poprzez pomaganie innym oraz stwierdziliśmy, że jest to bardzo ważna sprawa. Uczniowie z zaciekawieniem wysłuchali bajki terapeutycznej pt. „Brat i siostra” a następnie aktywnie uczestniczyli w dyskusji dotyczącej pomagania innym oraz szacunku dla osób starszych.  Uczniowie chętnie angażowali się w dyskusję oraz tematyczne zabawy i ćwiczenia. Na koniec z uwagą obejrzeliśmy bajkę pt. „Dobre uczynki Franklina”.

Lekcja biblioteczna z klasą III ze Szkoły Podstawowej z Krzeszowa dotyczyła książki oraz jej drogi do czytelnika. Uczniowie poznali kolejne etapy powstawania książki oraz zawody i miejsca związane z jej tworzeniem.  Wspólnie dokonaliśmy podziału na literaturę beletrystyczną i niebeletrystyczną oraz poznaliśmy budowę książki. Uczniowie z uwagą zapoznali się z tematycznymi filmami, które zobrazowały cały proces powstawania książki. Na koniec dzieci wykazały się dobrą znajomością tytułów książek w grze „Literaccy milionerzy”. Oczywiście nie zabrakło książkowych nagród! 😊