Zakończenie Ogólnopolskiego Pleneru Malarskiego – KRZESZÓW 2019

01 lipca 2019

Ogólnopolski Plener Malarski „ Krzeszów 2019 ” trwający od 24-30 czerwca dobiegł końca. Plener odbył się pod Honorowym Patronatem Posła na Sejm RP Jerzego Paula, fundatora podobrazi i materiałów plastycznych dla uczestników konkursu plastycznego,  Starostę Niżańskiego Roberta Bednarza, który ufundował nagrody dla uczestników konkursu i statuetki dla artystów, oraz Wójta Gminy Krzeszów Stanisława Nowakowskiego, który zadbał o zapewnienie miejsca noclegowego, posiłków i atrakcji dla artystów podczas trwania pleneru, oraz ufundował nagrody dla uczestników konkursu w ramach Spotkania Rodzinnego w Podolszynce Plebańskiej.  Przez tydzień pełen wrażeń i pracy twórczej artystów powstały wyjątkowe, zapierające dech w piersiach prace, które oficjalnie od 29 czerwca można podziwiać na wystawie poplenerowej w Galerii Gminnego Ośrodka Kultury w Krzeszowie.  Uroczyste otwarcie wystawy poplenerowej nie obyło się bez podziękowań i pięknych chwil podczas wręczania pamiątkowych statuetek dla wszystkich uczestników pleneru. Podczas otwarcia wystawy artyści wysłuchali krótkiego recitalu przygotowanego przez wokalistki działające przy Gminnym Ośrodku Kultury: Aleksandrę Kruk, Maję Koguc, Jagodę Szczębara  i Natalię Masłowską przy akompaniamencie Sylwii Piotrowskiej. W ramach podziękowania za piękne prace organizatorzy zaprosili artystów na koncert poezji śpiewanej grupy „Drabina Jakuba” do Jarocina, w ramach II Edycji Festiwalu Muzyki Pozytywnej F3. W niedzielę 30 czerwca kulminacją był przeprowadzony konkurs plastyczny dla najmłodszych, prace zostały ocenione i nagrodzone.

W Ogólnopolskim Plenerze Malarskim – „Krzeszów 2019” udział wzięli:

Wiesław Bednarz

Marianna Grabowska