Wernisaż wystawy pt. „Kobiece poszukiwania”

19 sierpnia 2020

18 sierpnia 2020 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Krzeszowie odbył się wernisaż wystawy pt. „Kobiece poszukiwania”. Uczestnicy wystawy podziwiać mogli dorobek twórczy dziewięciu artystek związanych z gminą Krzeszów.

Eksponowana w Galerii Gminnego Ośrodka Kultury w Krzeszowie wystawa nie przez przypadek nosi tytuł „Kobiece poszukiwania”. Każda artystka reprezentuje bowiem inny styl malarski i nie tylko. Niektóre z nich być może odnalazły już swój twórczy styl, niektóre wciąż poszukują, ale zaprezentowana wystawa udowadnia, że warto być człowiekiem twórczym, poszukiwać różnych form wyrażania siebie i dzielić się swoim talentem z innymi.

Podczas wernisażu zobaczyć można było dzieła realistyczne, abstrakcyjne, a nawet instalacje, studium czy barwny świat wyobraźni. Różnorodność prezentowanych przez Panie prac pokazuje, że każdemu artyście, i nie tylko, wizja świata ukazywać może się w zupełnie odmienny sposób. Poprzez sztukę natomiast można tę wizję odzwierciedlić na płótnie, papierze, jak i na każdym innym dostępnym materiale. Wszystko leży w rękach twórcy.

Podczas wernisażu „Kobiece poszukiwania” podziwiać można było prace autorstwa takich artystek, jak: Martyna Dukielska, Danuta Gaweł, Monika Krupa, Małgorzata Pac, Sylwia Piotrowska, Helena Pisula, Elżbieta Sawicka, Sylwia Szczębara, Ewa Szczębara-Piwowar. Prezentowana wystawa czynna będzie do końca września 2020 r. i dostępna dla wszystkich odwiedzających Galerię Gminnego Ośrodka Kultury w Krzeszowie.

Malwina Szałęga