Wernisaż wystawy rodzinnej pt. „Mama i córki”

12 października 2020

W miniony piątek, 9 października, w Galerii Gminnego Ośrodka Kultury w Krzeszowie miał miejsce wyjątkowy wernisaż wystawy rodzinnej pt. „Mama i córki”. Mieliśmy przyjemność gościć bohaterki tej wystawy, panią Elżbietę Szczębara, jej córki Ewę i Sylwię, a także pozostałą część rodziny Szczębara oraz ich przyjaciół.

Każda z pań w swojej twórczości przejawia zamiłowanie do nieco odmiennych rzeczy. Cechą wspólną natomiast jaką można zauważyć przyglądając się ich pracom, jest miłość do rodziny oraz krajobrazów ojczystych, a w szczególności do ich rodzinnej Kamionki.

Panią Elżbietę można określić specjalistką od malowania portretów rodzinnych, głównie do tworzenia podobizn swoich czterech córek – Sylwii, Ewy, Marleny i Jagody. Zdarza jej się również malować krzeszowskie pejzaże.

Sylwię z kolei inspirują przede wszystkim krajobrazy związane z pracą rolniczą. Pośród jej obrazów nie brakuje scen takich jak ściernisko, zaorane pole, czy nawet ukazanie dziadków trudzących się codzienną pracą na wsi.

Ewa natomiast podczas wystawy zaprezentowała dwa zupełnie odmienne oblicza malarstwa. Jeden tradycyjny, przedstawiający krajobrazy Kamionki i okolic, drugi nieco bardziej abstrakcyjny, prezentujący transformację pejzażu.

Zwieńczeniem otwarcia wernisażu była niespodzianka muzyczna przygotowana przez najmłodszą z córek Państwa Szczębara, utalentowaną muzycznie Jagodę.

Wystawę oglądać można do 15 listopada 2020, od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 – 16.00.