• Zasób 10

  Szary kontrast

 • Zasób 12

  Zaznacz linki

 • Zwiększ font

 • Zasób 11

  Normalny font

 • Zmniejsz font

 • Wysoki kontrast

 • Zrestartuj ustawienia

Zamknij WCAG
Jury "Krzeszowskiego Kolędowania" 2021 (online)

Skład jurorski „Krzeszowskiego Kolędowania” 2021 (online)!

02 lutego 2021

Mamy ogromną przyjemność przedstawić Państwu jurorki tegorocznej edycji „Krzeszowskiego Kolędowania” (online)!

Pierwszą z nich jest nią wszechstronnie uzdolniona artystka z Katowic – Hanna Świtała, w środowisku artystycznym znana jako Valyen Songbird – SongbirdArts.

Hania jest absolwentką Akademii Muzycznej w Katowicach, gdzie ukończyła studia magisterskie i podyplomowe na Wydziale Wokalno-Instrumentalnym w Katedrze Śpiewu Solowego, o specjalizacji pieśniarsko-oratoryjnej. Posiada 5-cioletnie doświadczenie w nauczaniu śpiewu, zarówno rozrywkowego jak i operowego.

Była jurorką oraz współorganizatorką konkursu #WeAreONE, we współpracy z platformą iSing. Jako wokalistka nie stroni od różnych, często skrajnych styli muzycznych, typu metal (ex-Hegemony, Betelgesa), jazz, poezja śpiewana, klasyka, itp.

W 2019 r. wydała swoje solowe wydawnictwo muzyczne, na którym posłuchać można najpiękniejszych polskich kolęd w jej wykonaniu.

Kolejną jurorką jest Alia Fay, a właściwie Martha Aurelia Gantner – polsko-szwajcarska piosenkarka, flecistka, autorka tekstów i kompozytorka. Tworzy i wykonuje muzykę z gatunku indie pop, dreampop oraz world music i folk. W swojej twórczości artystka wyraźnie akcentuje, co dla niej w muzyce ważne.

Jest absolwentką Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. Karola Kurpińskiego w Warszawie oraz Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Zenona Brzewskiego w Warszawie, gdzie w 2011r. uzyskała dyplom.

W roku 2012 została współzałożycielką folk metalowego zespołu Helroth, z którym wydała dwie płyty oraz występowała na licznych koncertach i festiwalach w Polsce, jak i poza granicami naszego kraju.

Była jurorką dwóch edycji polskiego programu rozrywkowego Telewizji Polsat „Śpiewajmy Razem. All Together Now”, gdzie razem z innymi artystami polskiej sceny muzycznej oceniała występy uczestników programu.

We wrześniu 2020 podpisała umowę z wytwórnią cyfrową Agora Digital Music i opublikowała swój debiutancki singiel, zapowiadający nadejście premierowej płyty. Czynnie nagrywa kolejne utwory i teledyski, zdobywając uznanie coraz szerszego grona odbiorców.

Ostatnia jurorka to Malwina Szałęga, czyli Malvina Victoria – pochodząca z Krzeszowa wokalistka, kompozytorka oraz autorka tekstów piosenek. Obecnie prowadzi swoją działalność przede wszystkim jako muzyk solowy i sesyjny, współpracując z artystami i producentami z różnych zakątków świata.

Występowała gościnnie z gwiazdami polskiej sceny metalowej, takimi jak Hunter, Percival Schuttenbach oraz Velesar i Helroth. Na swoim koncie ma liczne trasy koncertowe, zarówno w kraju jak i za granicą. Aktywnie uczestniczy w projektach muzycznych z pogranicza różnych gatunków, nie stroniąc od nowych wyzwań.

W 2018 roku wydała swoje dwa autorskie single pod szyldem międzynarodowej wytwórni muzycznej Epictronic, z siedzibą we włoskiej Florencji. Jest również współzałożycielką projektu symfonicznego Farsa, we współpracy z muzykami z Polski, Czech, Włoch i Niemiec.

Kształciła się w zakresie śpiewu klasycznego i rozrywkowego u boku śpiewaczki operowej Blanki Dembosz-Tondera, oraz w zakresie śpiewu rockowego w warszawskiej Akademii Rocka. Posiada bogate doświadczenie, zarówno w obszarze wokalistyki jak i w zakresie managementu artystycznego.