Ferie z GOK – Dzień szósty (21.02.2022r.)

22 lutego 2022

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego, to wydarzenie które towarzyszyło nam podczas poniedziałkowego dnia drugiego tygodnia ferii z Gminny Ośrodek Kultury Krzeszów 🤍❤️

„Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego przypomina o bogactwie różnorodności językowej i podkreśla jego wartość dla rozwoju dziedzictwa kulturowego ludzkości. Przesłaniem święta jest ochrona języków ojczystych, promowanie wielojęzyczności i podkreślanie wartości edukacji językowej. Po raz pierwszy dzień ten obchodzony był w 2000 roku. W tym roku świętowany na świecie jest już po raz 22.”

Wydarzenie to zostało połączone z w uhonorowaniem najlepszych czytelników roku 2021, którymi zostali:

– Marianna Partyka (kategoria Przedszkole)

– Kamil Jonik (kategoria Szkoła Podstawowa)

– Pani Teresa Siery (kategoria Dorośli)

Na ten dzień zaplanowaliśmy również głośne czytanie bajek i baśni polskich. Za udział w tym przedsięwzięciu dziękujemy Paniom:

– Helenie Pisuli,

– Teresie Siery,

– Elżbieta Maria Sawicka

Czym byłyby zorganizowane przez nas ferie gdyby nie spotkania w Kąciku Małego Czytelnika???

Tym razem spotkaliśmy się tam by obejrzeć kilka bajek polskich, a były to m.in. „Reksio”, „Miś Uszatek” i „Koziołek Matołek”.

Pani Bożena Grzebieniak przygotowała zabawę w odgadywanie – dopasowywanie końcówek polskich przysłów do podanych początków – co jak się okazało, było małym wyzwaniem dla naszych podopiecznych 🙂

Po łamigłówkach językowych przenieśliśmy się na salę widowiskową, gdzie nasi mali artyści projektowali swoje wymarzone stroje na Karnawałowy Bal Przebierańców oraz przygotowali część dekoracji ✨🌟✨

Mamy nadzieję, że przygotowana przez nas relacja video przyczyni się do tego, by chociaż w małej cząstce przybliżyć to, co działo się jeszcze 12 godzin temu – a było wesoło i radośnie 🤩💜🥳