Wernisaż wystawy „Portret Krosna”

21 czerwca 2022

3 czerwca w Galerii Gminnego Ośrodka Kultury w Krzeszowie miał miejsce wernisaż wystawy malarstwa pt. „Portret Krosna”, pochodzący z Biura Wystaw Artystycznych w Krośnie.

Mieliśmy zaszczyt gościć u nas kuratora wystawy Pana Marka Burdzego, który z niesamowitą pieczołowitością i dbałością o szczegóły, opowiedział nam o każdym z poszczególnych obrazów i o ich autorach. Historia każdego z obrazów niesie ze sobą wyjątkowy przekaz związany z miastem Krosno.

Marek Burdzy urodził się w 1958 r w Stalowej Woli. Jest absolwentem Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Jarosławiu. Ukończył studia na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego. Uprawia malarstwo, rysunek i rzeźbę. Od wielu lat związany zawodowo z Biurem Wystaw Artystycznych w Krośnie. Był wielokrotnie komisarzem ogólnopolskich plenerów malarskich.

Wystawę pt. „Portret Krosna” oglądać można jeszcze do końca czerwca 2022 r. w Galerii GOK Krzeszów.