Gminny Konkurs Poezji Stanisławy Pudełkiewicz

20 marca 2023

16 lutego 2018 r., w wieku 95 lat pożegnaliśmy naszą wspaniałą poetkę i malarkę  Panią Stanisławę Pudełkiewicz. W obecnym 2023 r. przypada 5. rocznica śmierci artystki oraz 100. rocznica urodzin. Z tej okazji, dla uczczenia pamięci o Pani Stanisławie postanowiliśmy zorganizować Gminny Konkurs Poezji Stanisławy Pudełkiewicz. Dzięki swojej twórczości krzeszowska artystka pozostanie wiecznie żywa w słowach, które przed laty układała w przepiękne tomiki wierszy, takie jak:

• “Wiersze z Krzeszowa” – Sandomierz 1992 r.
  • “Przędza losu” – Lublin 1993 r.
  • “Uparte chłopskie kochanie” – Sandomierz 1994 r.
  • “Wiersze zebrane” – Warszawa 2000 r.
  • “Wiersze życiem dyktowane” – Stalowa Wola 2007 r.
  • oraz powieść pt. “Ksiądz Gabriel i życie, czyli filozofia według maluczkich” – Warszawa  2015 r.

Konkurs recytatorski podzielony jest na trzy kategorie wiekowe:

• uczniów klas I-III szkoły podstawowej (I KATEGORIA)
• uczniów klas IV-VIII szkoły podstawowej (II KATEGORIA)
• osób dorosłych (III KATEGORIA)

Termin i miejsce konkursu: 10.05.2023 r. (środa), godz. 10:00, Gminny Ośrodek Kultury w Krzeszowie ul. Rynek 9.

Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest dostarczenie do dnia 20 kwietnia 2023 r . załączonej karty zgłoszeniowej na adres: Gminny Ośrodek Kultury w Krzeszowie ul. Rynek 9 lub przesłanie karty pocztą elektroniczną na adres: sekretariat@krzeszow gok.pl pl. Wszelkie pytania prosimy kierować telefonicznie pod numerem: 15 87 98 303.

Zapraszamy do udziału w tym niezwykle ważnym dla społeczności Krzeszowa przedsięwzięciu.

REGULAMIN – Gminny Konkurs Poezji Stanisławy Pudełkiewicz

KARTA ZGŁOSZENIOWA – Gminny Konkurs Poezji Stanisławy Pudełkiewicz