Serce z piernika, jako nasz symbol akcji „Czytamy z Sercem”

13 grudnia 2023

W mikołajkowym tygodniu 5 i 6 grudnia, gościliśmy w naszym domu kultury dzieci z klas I-III ze Szkoły Podstawowej w Krzeszowie.

Uczniowie udali się do nas z wizytą w celu wysłuchania lekcji bibliotecznej na temat niezwykle ważnej akcji, której poświęciliśmy już niejedne zajęcia na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy.

Mowa o Ogólnopolskiej Akcji Czytelniczej „Czytamy z Sercem” – to inicjatywa, która łączy w sobie obchody dwóch świąt – Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania oraz Światowego Dnia Serca.

Wspólnie z uczestnikami zajęć dyskutowaliśmy jak bardzo ważne jest, aby od najmłodszych lat dbać i troszczyć się o serduszko. Dzieci wysłuchały odczytanego na głos opowiadania Anny Dębek „O chorym sercu i zdrowym rozsądku”.

Ponadto wspólne rozmowy o tym jak możemy pomagać osobom chorym czy starszym, a także jakie aktywności fizyczne są potrzebne dla naszego serca stały się inspiracją do stworzenia kreatywnych serduszek – „rad dla serca”, które następnie dzieci zawieszały na gałązkach drzewka.

Na pożegnanie uczniów klas I-III z SP Krzeszów, zgodnie z tradycją naszych „serduszkowych” zajęć każde dziecko otrzymało od nas słodkie serca z piernika, które szczególnie w tym przedświątecznym czasie smakują wybornie.