Wycieczka edukacyjna do „Magicznych Ogrodów”

17 maja 2024

W czwartek, 9 maja, w ramach Tygodnia Bibliotek 2024 miał miejsce wyjazd na wycieczkę edukacyjną do kompleksu turystycznego „Magiczne Ogrody” w Trzciankach, powiat puławski. W wycieczce udział wzięły dzieci uczęszczające na zajęcia prowadzone przez instruktorów GOK-u. Organizacja wycieczki podczas Tygodnia Bibliotek, można powiedzieć, że już na stałe wpisała się w naszą tradycję jako podziękowanie dzieciom za pracę i wkład w artystyczny rozwój naszego ośrodka.

Magiczne Ogrody przywitały nas piękną, słoneczną pogodą i cudowną roślinnością. U wejścia bram czekały na nas dwa pluszowe stworki – mordole, do których dzieciaki ochoczo podbiegały i uściskom się oddawały. Magiczne Ogrody to pierwszy w Polsce park tematyczny zbudowany na bazie autorskiej baśni. Wśród bohaterów spotkaliśmy wspomniane wyżej mordolki, leśnego skrzata – dobrego ducha parku, śpiewające drzewa, smoki, rycerzy, strażników, a przede wszystkim wróżki, które prowadziły nas przed park pełen przygód, oferując liczne atrakcje i zabawy dla dzieci. Czas spędzony w parku po brzegi wypełniony był wspaniałą, aktywną zabawą.

Dziękujemy załodze Magicznych Ogrodów za cudownie spędzony dzień, a Wam drogie dzieci za aktywny udział w wycieczce i za to, że tak pięknie się razem integrowaliście. Czekamy na Wasze propozycje, gdzie chcielibyście się udać z nami na kolejną wycieczkę podczas kolejnego Tygodnia Bibliotek 2025. Tymczasem zapraszamy Was do obejrzenia fotorelacji i do wspominania tego fajnego czasu.