Sztuka

< powrót

Plenery  malarskie  w Krzeszowie nad Sanem organizowane są  już od ponad 30 lat, przez te lata zmieniali się organizatorzy, sponsorzy ale przyświecał temu zawsze jeden cel: promocja Gminy Krzeszów i ukazanie jego piękna poprzez sztukę, ukazanie bogatej historii, przepięknych zakątków których nie spotyka się na co dzień.

Tu co roku przyjeżdżają artyści z całej Polski, by w swoich pracach uchwycić piękno tego miejsca. Tu eksponowane są prace malarskie, grafiki i rzeźby, które dostępne są w poplenerowych wystawach w Gminnym Ośrodku Kultury.

…W życiu zabieganym, mozolnym jest nam potrzebna sztuka. Obrazy możemy włączyć w naszą codzienność. Obcując z malarstwem nie zawsze uświadamiamy sobie, że z obrazów czerpiemy siłę i piękno, że obraz jest dla nas także słowem, a czasem ciszą tak nam potrzebną, by usłyszeć siebie, by zobaczyć naszą wielkość i ograniczenia.

Krzeszów – gościnność, piękno otoczenia krajobrazu i ludzi to niezwykłe warunki by zrozumieć, że sztuka jest wyrazem miłości do świata, że odrzucenie sztuki to odrzucenie poczucia wspólnoty.

Krystyna Szlaga

W galerii prezentowane są wystawy malarstwa, rzeźby, rękodzieła, fotografii i wszelkiej innej twórczości artystycznej. Zapraszamy artystów do współpracy. Chętnie zaprezentujemy Państwa twórczość szerszej publiczności.