• Zasób 10

  Szary kontrast

 • Zasób 12

  Zaznacz linki

 • Zwiększ font

 • Zasób 11

  Normalny font

 • Zmniejsz font

 • Wysoki kontrast

 • Zrestartuj ustawienia

Zamknij WCAG

Powiatowy Dzień Działacza Kultury

27 czerwca 2018

W minioną sobotę w Gminnym Ośrodku Kultury w Krzeszowie pracownicy placówek kulturalnych z powiatu niżańskiego świętowali Powiatowy Dzień Działacza Kultury organizowany przez Starostwo Powiatu Niżańskiego. Powiatowy Dzień Działacza Kultury odbył się już po raz czwarty. Jest to przede wszystkim okazja do podziękowań pracownikom ośrodków kultury rozproszonym po całym powiecie. Jak podkreślał Robert Bednarz, bez nich nie byłoby życia kulturalnego na ziemi niżańskiej.

W tym roku nagrody w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury odebrało siedem osób, po jednej z każdej niżańskiej gminy.

Nagrodę z rąk starosty otrzymali m.in.: Jan Gumiela – działający w zespole kolędniczym „Herody”, w zespole obrzędowym z Łazor oraz kabarecie „Sami swoi”, Jacek Siembida – regionalista z gminy Jarocin, który udostępnił gromadzone przez siebie latami archiwum fotograficzne do stworzenia stałej ekspozycji historyczno-etnograficznej „Poddasze pełne wspomnień” funkcjonującej w GOKSTiR w Jarocinie, Ryszard Mścisz – poeta, literat z Jeżowego, laureat m.in. „Gałązki Sosny” i nagrody specjalnej „Mistrz Poetyckiego Wrzeciona”. Wśród docenionych przez starostę znaleźli się też: prezes Stowarzyszenia Twórców Kultury i Folkloru Ziemi Krzeszowskiej Marian Pawęzka, założyciel i kierownik Niżańskiej Kapeli Ludowej Mieczysław Koziarz oraz Bronisława Greber – przewodnicząca Koła Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Ulanowie. Nagrodę z rąk starosty odebrał też młody rudniczanin Tomasz Socha, który nie tylko czynnie angażuje się w działalność artystyczną i biblioteczną Miejskiego Ośrodka Kultury w Rudniku nad Sanem, ale też od 10 lat pisze wiersze, opowiadania i felietony.

Nagrody z rąk starosty Roberta Bednarza, członka zarządu powiatu Józefa Sroki i wiceprzewodniczącego rady powiatu Janusza Bronkiewicza odebrali też pracownicy niżańskich placówek kulturalnych.

Oprawę muzyczną uroczystości zapewniły wokalistki ze studia wokalnego Spółdzielczego Domu Kultury w Stalowej Woli – podopieczne Pani Ewy Woynarowskiej.