III miejsce Cheerleaderek

27 czerwca 2018

28 kwietnia grupa cheerleaderek „Constellatio” działająca w Gminnym Ośrodku Kultury w Krzeszowie miała swój debiut sceniczny na VI Międzyszkolnym Konkursie Zespołów Tanecznych „Dance 2018” w Mielcu. Debiut okazał się wyjątkowo udany, gdyż grupa zdobyła III miejsce.

Grupa cheerleaderek z krzeszowskiego GOK-u trenuje pod okiem instruktorki Iwony Zaguły. Podczas swojego pierwszego konkursu „Constellatio” zaprezentowało układ pod nazwą „Cheerleaderką być”.

Za ich pierwszy pokaz przed publicznością jury mieleckiego konkursu przyznało zespołowi tytuł trzeciego laureata. W nagrodę krzeszowskie cheerleaderki otrzymały statuetkę w kształcie primabaleriny oraz pamiątkowy dyplom.

Międzyszkolny konkurs taneczny „Dance” skierowany jest do zespołów tanecznych działających przy szkołach podstawowych województwa podkarpackiego. Krzeszowskie cheerleaderki wystąpiły jako reprezentacja Szkoły Podstawowej w Krzeszowie.

Konkurs ten stanowi doskonałą okazję do zaprezentowania twórczości szkolnych zespołów tanecznych. Służy też jako platforma wymiany pomysłów i doświadczeń dla nauczycieli prowadzących zajęcia taneczne w szkołach naszego województwa.

Organizatorem konkursu jest Samorządowe Centrum Kultury w Mielcu oraz Szkoła Podstawowa nr 3 w Mielcu.

źródło: Sztafeta