• Zasób 10

  Szary kontrast

 • Zasób 12

  Zaznacz linki

 • Zwiększ font

 • Zasób 11

  Normalny font

 • Zmniejsz font

 • Wysoki kontrast

 • Zrestartuj ustawienia

Zamknij WCAG

Uroczyste Obchody 100-lecia Odzyskania Niepodległości w naszej gminie

20 listopada 2018

Bez wątpienia dzień 11 listopada jest jedną z najważniejszych dat w kalendarzu dla każdego Polaka. Szczególnie uroczyście obchodziliśmy w naszej gminie tegoroczną setną rocznicę Odzyskania Niepodległości przez nasz kraj.
11 listopada 2018 roku o godz. 13:00 w kościele parafialnym pod wezwaniem NNMP w Krzeszowie odprawiona została Msza Św. w intencji naszej Ojczyzny. Po zakończeniu nabożeństwa nastąpił uroczysty przemarsz na Krzeszowski Rynek gdzie pod Pomnikiem pamięci księdza Stanisława Matrasia nastąpiło złożenie wieńców przez delegacje z gminy Krzeszów.
Następnie uczestnicy obchodów wysłuchali montażu słowno-muzycznego przygotowanego przez uczniów Szkół Podstawowych z terenu naszej gminy oraz przez Gminny Ośrodek Kultury w Krzeszowie.
Na zakończenie wszystkich uczestników poczęstowano wojskową grochówką.