• Zasób 10

  Szary kontrast

 • Zasób 12

  Zaznacz linki

 • Zwiększ font

 • Zasób 11

  Normalny font

 • Zmniejsz font

 • Wysoki kontrast

 • Zrestartuj ustawienia

Zamknij WCAG

Ogólnopolski plener malarski „Krzeszów 2019” – Artyści

03 lipca 2019

W tym roku gościliśmy 18 artystów z rożnych zakątków Polski. W plenerze udział wzięli:

 

1) WIESŁAW BEDNARZ – Urodzony w 1958 roku. Ukończył studia w Instytucie Wychowania Artystycznego na UMCS w Lublinie. Dyplom z Rzeźby bronił u prof. Sławomira Mieleszko w 1990 r.  Pan Wiesław bierze udział w planerach w kraju i za granicą.

 

2) ARKADIUSZ KULPA – Absolwent Wydziału Prawa Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Pracuje w Ośrodku Kultury w Radzyniu, gdzie prowadzi galerię „ORANŻERIA”. Pan Arkadiusz zajmuje się malarstwem, rysunkiem i pisaniem ikon. Swoją sztukę prezentuje na wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą. Jest uczestnikiem plenerów malarskich, miłośnikiem polskiego baroku oraz badaczem rodzinnego Radzynia.

 

 

 

 

3) ROMANA MEDYŃSKA – Mieszkanka Rzeszowa, absolwentka Wychowania Artystycznego UMCS w Lublinie. Tworzy głównie w w technice olejnej oraz akwareli i pasteli. Inspiruje się naturą. Kolor jest dla niej wyrazem emocji co uwidacznia w swoich obrazach. Od wielu lat jest członkiem ZPAP. Autorka wielu projektów artystyczno-edukacyjnych w tym Galerii Pedagogów przy Podkarpackim Centrum Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie. Pani Romana bierze udział w środowiskowych, ogólnopolskich i międzynarodowych wystawach.

 

 

 

 

4) MARIA WIKTORIA MOSTEK – Absolwentka PLSP w Rzeszowie i Studium Pedagogicznego przy Politechnice Rzeszowskiej. Mieszka w Rudnej Wielkiej k. Rzeszowa. Głownie pejzażystka i portrecistka. Uprawia malarstwo sztalugowe olejne i akrylowe oraz rysunek, pastele, akwarelę i techniki własne. W swoim dorobku ma kilkanaście wystaw indywidualnych, udział w licznych wystawach zbiorowych, plenerach malarskich o zasięgu ogólnopolskim oraz międzynarodowym. Pani Maria uczestniczy w Krzeszowskim plenerze po raz piąty.

 

5) MAŁGORZATA MARTYNIAK – Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych, malarka i projektantka tkanin. W swojej twórczości najchętniej stosuje techniki olejne, akwarele i pastele. Poza klasycznym malarstwem pejzażowym tworzy również obrazy abstrakcyjne, inspirowane naturą. Twórca autorskich projektów artystycznych, organizator i kurator wystaw, uczestnik i komisarz wielu plenerów malarskich. Pani Małgorzata jest członkiem ZPAP oraz z zamiłowania wolontariuszem w Muzeum Narodowym w Warszawie.

 

6) AGNIESZKA DUL – Mieszkanka Goliszowca k. Stalowej Woli. Absolwentka Wychowania Artystycznego w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Częstochowie. Dyplom z Litografii broniła w Pracowni prof. Grzegorza Banaszkiewicza w 1999 r. Zajmuje się malarstwem, rysunkiem oraz grafiką projektową. Tematów do swojej twórczości poszukuje w starej fotografii, grafice artystycznej i literaturze jak również w naturze. Technika pani Agnieszki charakteryzuje się wyraźną fakturą i mocnymi kontrastami. Uprawia malarstwo olejne i akwarelowe.

 

7) MARIANNA GRABOWSKA – Wieloletnia pedagog, malarka, dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Kole. Ukończyła Liceum Sztuk Plastycznych we Wrocławiu oraz Państwową Wyższą Szkołę Sztuk Plastycznych w Poznaniu: studia na Wydziale Wychowania Plastycznego, dyplom 1991 r., studia na Wydziale Malarstwa, Grafiki i Rzeźby, dyplom z malarstwa 1995 r. w pracowni prof. Norberta Skupniewicza. Inicjatorka Międzynarodowych Plenerów Malarskich i Rzeźbiarskich organizowanych przez MDK w Kole.

Tworzy cykle obrazów przede wszystkim w technice olejnej oraz w akrylu. Bierze udział w wielu plenerach malarskich. Swoje obrazy prezentuje na wystawach zbiorowych i indywidualnych w kraju i za granicą.

 

8) ELŻBIETA SZCZĘBARA – Mieszka wraz z rodziną w Kamionce Kolonii. Od kilku lat uczestniczy w Krzeszowskich Plenerach. Specjalizuje się głównie w portretach.

 

 

9) SYLWIA SZCZĘBARA – Ukończyła Liceum Plastyczne w Jarosławiu. Dyplom z wyróżnieniem na wydziale grafiki w pracowni prof. Krzysztofa Tomalskiego. Współpracuje z fundacją Sztukarnia w Krakowie. Zajmuje się rysunkiem, malarstwem i technikami graficznymi. Działania twórcze skupia na tematyce istnienia człowieka, jego życiu codziennym. Inspiracje czerpie z rodzinnej miejscowości. Interesuje się kulturą chłopską.

 

 

 

 

10) EWA SZCZĘBARA – Absolwentka Liceum Plastycznego im. Stanisława Wyspiańskiego w Jarosławiu. Obecnie studiuje Grafikę na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego. Malarstwem zajmuje się jedynie hobbistycznie. Preferuje malarstwo ekspresyjne. Pasjonuje się grafiką zarówno warsztatową jak i projektową. W swoich działaniach artystycznych lubi eksperymentować oraz poznawać nowe techniki. Szerzej interesuje się plakatem, ilustracją oraz w wolnych chwilach kaligrafią.

 

11) ADRIAN WOLAŃCZYK – Absolwent Liceum Plastycznego w Jarosławiu. Studiuje grafikę na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Głownie zajmuje się fotografią i filmem, w wolnych chwilach również rysunkiem i malarstwem. W swoich pracach porusza temat wolności. Z pomocą programów graficznych oraz generowanych przez siebie obiektów 3D tworzy interpretacje widzianej rzeczywistości. Na co dzień związany ze Szkołą Rysunku Zalubowski w Krakowie.

 

 

 

 

 

12) DANUTA GAWEŁ – Mieszka i tworzy w Krzeszowie. Pracowała jako polonistka w Gimnazjum, ukończyła studia podyplomowe na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Bierze udział w licznych Plenerach Malarskich w kraju i za granicą. Ma w swoim dorobku liczne wystawy zbiorowe i indywidualne m.in w Krakowie, Jarosławiu i Rzeszowie.

 

 

13) MAŁGORZATA PAC – Mieszkanka Krzeszowa. Od kilku lat bierze udział w Plenerach Malarskich w Krzeszowie.

 

 

14) AGNIESZKA WILK – Mieszka i tworzy w Krzeszowie Górnym. Pani Agnieszka jest absolwentką Liceum Plastycznego w Krakowie, gdzie mieszkała od urodzenia. Oprócz malarstwa zajmowała się ceramiką artystyczną i biżuterią. Ma w swoim dorobku kilka wystaw indywidualnych i zbiorowych.

 

 

15)  MONIKA KRUPA – Z wykształcenia jest pedagogiem. Studiowała na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Malarstwem zajmuje się hobbistycznie. W swojej twórczości posługuje się różnymi rodzajami farb: do szkła, akwarelami i akrylami, jednak najbardziej upodobała sobie farby olejne. Tematami prac pani Moniki są najczęściej: kwiaty, zwierzęta, pejzaże, ludzie. Interesuje się również malarstwem sakralnym. Oprócz malarstwa zajmuje się także rękodziełem – tworzy magnesy, biżuterią sznurkową oraz pluszaki.

 

 

 

16) EWA WELC – Urodziła się w Krzeszowie, mieszka i pracuje w Stalowej Woli. Swoje zamiłowanie do sztuki odkryła na warsztatach malarskich prowadzonych w Miejskim Domu Kultury w Stalowej Woli. Na Krzeszowskim Plenerze jest już po raz trzeci.

 

 

17) ELŻBIETA MARIA SAWICKA – Ukończyła PLSP w Jarosławiu oraz Instytut Wychowania Artystycznego UMCS w Lublinie. Ma w swoim dorobku liczne wystawy indywidualne i zbiorowe, m.in. w Rzeszowie, Katowicach, Liverpool’u, Myczkowcach, Warszawie, Jarosławiu, Stalowej Woli, Janowie Lubelskim. Brała udział w „Salonie Zimowym” w Radomiu gdzie swoje prace wystawiają znani i cenieni artyści. Uprawia malarstwo olejne – holistyczne. Prace pani Elżbiety znajdują się w kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą m.in w USA, Anglii, Holandii i Niemczech. Uczestniczka wielu plenerów malarskich.

 

 

 

18) SYLWIA PIOTROWSKA – Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Krzeszowie. Z zawodu jest muzykiem. Jako dyrektor w Krzeszowskim GOKu prowadzi zajęcia wokalne. Malarstwem zajmuje się hobbistycznie i w wolnej chwili maluje.