Klub Małego Czytelnika

17 października 2019

16 października w naszej bibliotece odbyło się pierwsze spotkanie Klubu Małego Czytelnika.

Podczas pierwszych zajęć, uczestniczki zapoznały się z biblioteką oraz miejscem, w którym będziemy się regularnie spotykać. Omówiłyśmy zasady korzystania z bibliotecznych zbiorów oraz w jaki sposób należy zachowywać się podczas wizyty w bibliotece. Rozmawiałyśmy o tym, po co właściwie tworzyć taki Klub Małego Czytelnika i co będziemy robić podczas spotkań.

Ponieważ było to nasze pierwsze spotkanie musiałyśmy się ze sobą zapoznać. Najlepszym do tego sposobem okazały się  gry i zabawy ruchowe, dzięki którym zapamiętałyśmy swoje imiona, ulubionych bohaterów książek i preferowane formy spędzania wolnego czasu.

Uczestniczki zajęć stworzyły prace plastyczne pt. „Moja widokówka”, na których zaprezentowały siebie, swoją rodzinę i największe marzenie.

Wspólnie przeczytałyśmy opowiadanie pt. „Bądź sobą” autorstwa Doroty Schrammek a następnie omówiłyśmy treść oraz nasuwające się wnioski.

Uczestniczki Klubu, które nie były jeszcze czytelniczkami naszej biblioteki, po spotkaniu założyły karty i wypożyczyły swoje pierwsze książki do domu.

Zapraszamy już za dwa tygodnie na kolejne spotkanie w ramach Klubu Małego Czytelnika! 😊