Lekcja biblioteczna z Przedszkolakami z Huciska

28 października 2019

W dniu dzisiejszym w naszej bibliotece gościliśmy dzieci z Oddziału Przedszkolnego w Hucisku wraz z Paniami Wychowawczyniami. Lekcja biblioteczna miała na celu zapoznanie dzieci z biblioteką oraz przygotowanie ich do swobodnego i  samodzielnego korzystania z bibliotecznych zbiorów i pomieszczeń.

Po rozmowie z dziećmi na temat książek, domowych biblioteczek i czytelniczych upodobań przeszliśmy do głośnego czytania. Dzieci wysłuchały książki pt. „Wizyta w bibliotece” autorstwa Clemence Masteau z serii – Czytamy bez mamy. Ponieważ dzieci z wielką uwagą wysłuchały opowieści, nie miały najmniejszego problemu z rozwiązaniem zadań dotyczących książki.

Wspólnie przypomnieliśmy o zasadach panujących w bibliotece oraz o tym, w jaki sposób obchodzimy się z książkami, tak aby nie uległy zniszczeniu.

Był czas na spokojne przemieszczenie się po bibliotece i kąciku czytelniczym w celu odnalezienia interesujących bajeczek.

Na pamiątkę po tej miłej wizycie pozostały nam piękne prace plastyczne, wykonane przez grupę starszaków oraz maluchów.

Bardzo dziękujemy za chęć odwiedzin naszej biblioteki 😊