Wieczór poezji Zbigniewa Szczębary pt. „Ziemio Moja”

09 września 2020

W niedzielny wieczór, 6 września, sala widowiskowa GOK Krzeszów wypełniona była poezją pana Zbigniewa Szczębary. Aktorzy z Amatorskiego Teatru Dramatycznego „Kuźnia” oraz Młodzieżowej Grupy Teatralnej „Pasja”, swoimi recytacjami przenieśli widzów w świat poezji nasyconej miłością i tęsknotą do ojczyzny. Ponadto w nawiązaniu do niektórych wierszy, soliści wtórowali im z piosenką.

Na wrześniowym wieczorze poezji mieliśmy zaszczyt gościć samego autora tych wszystkich wspaniałych wierszy, jego rodzinę i przyjaciół oraz wszystkich tych, którym nie jest obojętna historia naszej ojczyzny zaklęta w rymach poety z Kamionki.

Wieczór poezji pana Zbigniewa połączony był z prezentacją jego najnowszego tomiku wierszy pt. „W blasku wolności”, poświęcony setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Ten jak i inne tomiki wierszy poety znaleźć można obecnie w naszej Bibliotece.

W montażu poetycko-muzycznym pt. „Ziemio Moja” wystąpili:

Amatorski Teatr Dramatyczny „Kuźnia” w składzie:
– Arkadiusz Maruszak
– Bożena Nowak
– Joanna Polnicka
– Luiza Samko
– Jolanta Tabor

Młodzieżowa Grupa Teatralna „Pasja” w składzie:
– Magdalena Chudy
– Justyna Dyjak