WYSTAWA RĘKODZIEŁA ARTYSTYCZNEGO

Relacja z wystawy rękodzieła artystycznego

24 marca 2021

1 marca 2021 r. w Galerii Gminnego Ośrodka Kultury w Krzeszowie rozpoczęła się wystawa rękodzieła artystycznego. Uczestnikami wystawy są mieszkanki gminy Krzeszów oraz okolicznych miejscowości. Różnorodność prac, estetyka wykonania, wielorakość technik plastycznych tworzą wspaniałą ekspozycję, którą warto zobaczyć. Część wystawionych przedmiotów dostępna jest w sprzedaży.

W wystawie udział wzięły następujące artystki prezentujące dzieła w określonych technikach:

A. BRZOZOWY

• Anna Brzozowy – mieszkanka Kamionki, zaprezentowała kunsztownie wykonane szydełkowe koszulki i bezrękawniki oraz bieżniki wykonane haftem richelieu.

ALICJA BRZYSKA

• Alicja Brzyska – zaprezentowała broszki wykonane z filcu, opaski i spinki robione metodą „ kanzashi”, makramy oraz torebki ze sznurka.

S. BEDNARZ

• Stanisława Bednarz z Łazowa- zaprezentowała na wystawie świecznik z korzeni ozdobiony łupinami orzechów pistacjowych, szkatułkę wyklejaną ziarnami kawy, koszyczek z mydła.

G. KAZANECKA

• Grażyna Kazanecka z Bukowiny – zaprezentowała ażurowy sweterek z cienkiej włóczki robiony na drutach.

A. KOPEL

• Agnieszka Kopel– na wystawie prezentuje szydełkowe kwiaty, jaja wielkanocne, zajączki oraz koguciki.

M. KRUPA

• Monika Krupa– mieszkanka Koziarni, wykonała na wystawę biżuterię artystyczną z materiałów naturalnych, urocze drewniane domki na klucze, tacki, świeczniki i aniołki.

E. MOSKOT

• Edyta Moskot z Podolszynki –  prezentuje szkatułki, flakoniki, ramki – wszystko precyzyjnie wykonane „efektem kamienia” – oraz obrazy „szpachla i sucha porcelana”, z dodatkiem papieru ryżowego.

M. PAC

• Małgorzata Pac – mieszkanka Krzeszowa, na wystawie rzemiosła artystycznego prezentuje deski kuchenne oraz jaja wielkanocne wykonane techniką decoupage.

D. PIECH

• Danuta Piech– również mieszkanka Krzeszowa, mistrzyni „ haftu krzyżykowego”. Wykorzystała tę technikę artystyczną do ozdabiania baniek i jajek wielkanocnych. Efekt jej pracy jest naprawdę imponujący.

K. TUTKA

• Katarzyna Tutka– na wystawie prezentuje różnorodne rękodzieło artystyczne, począwszy od kwiatów z foamiranu (storczyki, tulipany, róże i krokusy), spinki i broszki, po wielkanocne jaja wykonane metodą „mix media” oraz sznurkowe i gipsowe. Ponadto prezentuje kartki okolicznościowe, zaproszenia wykonane metodą „scrapbooking”, jak również boxy okolicznościowe oraz torebki ze sznurka jutowego.

A. TURASZ

• Aleksandra Turasz – rzemiosło przedstawione przez mieszkankę Koziarni charakteryzuje również ogromna różnorodność: szyszkowe koła na drzwi, pisanki oraz zające wielkanocne z sianka i sznurka, które robią furorę wśród odwiedzających wystawę i są najczęściej kupowaną dekoracją.

A. WILK

• Agnieszka Wilk – na wystawie prezentuje makramowe kwietniki z różnych kolorowych, grubych sznurków.

A. WOLANIN

• Alicja Wolanin – mieszkanka Kamionki zaskakuje nas misternie wykonanymi bańkami na choinkę oraz wielkanocnymi pisankami wykonanymi z biżuterii. Prezentują się naprawdę okazale.

L. SAMKO

• Luiza Samko– na wystawie rękodzieła zaprezentowała obrazy wyszywane haftem krzyżykowym, niezmiernie subtelnym w barwach i tematyce.

Wystawa czynna jest do końca marca w godzinach otwarcia biblioteki 8:00 – 16:00. Zwiedzanie wystawy możliwe jest pod warunkiem przestrzegania rygorów sanitarnych. Zwiedzający zobowiązani są do zakrywania ust i nosa, dezynfekcji rąk oraz zachowania dystansu.