INAUGURACJA ROZPOCZĘCIA BUDOWY RONDA

Rondo w Krzeszowie staje się faktem

27 sierpnia 2021

W piątek, 13 sierpnia, przy fontannie na krzeszowskim rynku zainaugurowano rozpoczęcie prac przy budowie ronda, które usprawni układ komunikacyjny w naszej miejscowości. Nastąpiło uroczyste wbicie łopaty, w którym uczestniczyli między innymi: Rafał Weber – Sekretarz Stanu w Ministerstwie Infrastruktury, Jerzy Paul – Poseł na Sejm RP, Ewa Draus – Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego, Robert Bednarz – Starosta Niżański. Relacja z wydarzenia transmitowana była za pośrednictwem TVP Rzeszów.

O realizację tego przedsięwzięcia od wielu lat zabiegała gmina Krzeszów, na czele z wójtem Stanisławem Nowakowskim. Budowa ronda w Krzeszowie jest długo oczekiwaną inwestycją, mającą na celu poprawę bezpieczeństwa, estetyki i rozwiązań komunikacyjnych ułatwiających życie mieszkańców miejscowości Krzeszów oraz podróżujących.

Uroczysta inauguracja robót budowlanych była formą podziękowania za wsparcie, pomoc w przygotowaniu inwestycji, pomoc w pozyskaniu środków finansowych i życzliwość dla Gminy Krzeszów. Na zakończenie uroczystości wszyscy zaproszeni goście otrzymali pamiątkową mapkę wykonaną przez pracowników Gminnego Ośrodka Kultury w Krzeszowie.