• Zasób 10

  Szary kontrast

 • Zasób 12

  Zaznacz linki

 • Zwiększ font

 • Zasób 11

  Normalny font

 • Zmniejsz font

 • Wysoki kontrast

 • Zrestartuj ustawienia

Zamknij WCAG

Relacja ze Spotkania z Mikołajem

15 grudnia 2021

W niedzielę 5 grudnia na sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Krzeszowie miało miejsce niezwykłe wydarzenie. W skromnych progach naszego domu kultury powitaliśmy jedną z najbardziej znanych osobistości świata, a mianowicie Świętego Mikołaja.

Frekwencja uczestników wydarzenia przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. Sala pełna dużych i małych dzieci oczekujących na przyjście Mikołaja dosłownie pękała w szwach. Dzięki tak licznej publiczności klimat spotkania był jeszcze bardziej rodzinny i świąteczny.

Pierwszym punktem wydarzenia była emisja świątecznej bajki dla dzieci. Nie będzie to już chyba zagadką, że na dużym ekranie wyświetlony był kolejny film z uwielbianego przez małe dzieci cyklu Psi Patrol pt. „Pieski ratują święta”. Bajka była wspaniałym wprowadzeniem widzów w atmosferę świąt i związanej z nimi wizyty Świętego Mikołaja.

Tuż po emisji świątecznej bajki dostaliśmy informację, że Święty Mikołaj już dotarł saniami na parking GOK-u. Dzieci zaciekawione i zarazem zniecierpliwione na przyjście tego najważniejszego gościa, zaczęły głośno przywoływać Mikołaja na salę. Słysząc dźwięk dzwoneczka wszyscy przecierali uszy i oczy ze zdumienia, bo oto on, Święty Mikołaj we własnej osobie zawitał do Krzeszowa. Pomimo nawału przedświątecznych obowiązków Mikołaj odwiedził nas już w przeddzień swojego święta, ponieważ słyszał, że w gminie Krzeszów mieszkają najgrzeczniejsze dzieci na świecie.

Po przywitaniu się z dziećmi, Mikołaj zasiadł na specjalnie przygotowanym dla niego tronie. Wspólnie ze swoim pomocnikiem Śnieżynką oficjalnie zainaugurowali Konkurs Piosenki Mikołajkowej z udziałem przedszkolaków z gminy Krzeszów.

Mieliśmy ogromną przyjemność podziwiać pełne dziecięcego uroku występy przedszkolaków z Przedszkola Gminnego w Krzeszowie oraz Oddziału Przedszkolnego w Bystrem, a dźwięki mikołajkowych piosenek do dziś brzmią nam w uszach.

Po zakończeniu konkursowych przesłuchań zarówno Święty Mikołaj jak i jego pomocnik Śnieżynka byli zgodni z tym, że obrady jury są zbędne, ponieważ wszystkie dzieci zaśpiewały wspaniale i wszystkim należą się pierwszorzędne nagrody.

Śpiewające dzieci zostały zaproszone na scenę, gdzie Mikołaj wręczył im fantastyczne prezenty wprost spod choinki. Następnie Mikołaj wraz ze Śnieżynką rozdali słodkie upominki wszystkim dużym i małym grzecznym dzieciom uczestniczącym w Spotkaniu z Mikołajem. Czas uśmiechów i radości ze Spotkania z Mikołajem trwa po dzień dzisiejszy i przywołuje masę pozytywnych i niezapomnianych wrażeń.

Serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom, ich rodzicom i opiekunom oraz wychowawcom za wspaniałe przygotowanie do Konkursu Piosenki Mikołajkowej. Podziękowania dla Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej w Bystrem Małgorzaty Kuś oraz Pani Dyrektor Przedszkola Gminnego w Krzeszowie Marty Węglarz za owocną współpracę i pomoc przy realizacji wydarzenia.

A wydarzenie to nie wyglądałoby i nie brzmiałoby tak spektakularnie gdyby nie ciężka praca naszych wspaniałych realizatorów światła i dźwięku. Ogromne podziękowania za pracę przy przygotowaniach dla Jacka Grochowicza za najlepsze nagłośnienie i profesjonalną realizację dźwięku oraz dla Wojtka Fusa za fenomenalną realizację oświetlenia oraz kamerowanie, fotografowanie i transmitowanie całego wydarzenia. Natomiast rolę Śnieżynki, pomocniczki Świętego Mikołaja, a zarazem konferansjerki pełniła Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Krzeszowie Malwina Szałęga.

Na koniec pragniemy podziękować naszemu wspaniałemu, jedynemu w swoim rodzaju, Mikołajowi – to dla nas zaszczyt i ogromna radość, że przyjąłeś nasze zaproszenie. Mamy nadzieję, że podobało Ci się u nas i odwiedzisz nas w następnym roku, a może nawet jeszcze wcześniej…

 

„Hu, hu, ha, hu, hu, ha, nasza zima zła!

Ale zima z Mikołajem jest pachnącym, ciepłym majem!

Zawsze bądź wśród nas

Mikołaju, Mikołaju, Mikołaju nasz!”