• Zasób 10

  Szary kontrast

 • Zasób 12

  Zaznacz linki

 • Zwiększ font

 • Zasób 11

  Normalny font

 • Zmniejsz font

 • Wysoki kontrast

 • Zrestartuj ustawienia

Zamknij WCAG

Gminne obchody 3 maja

05 maja 2023

W ubiegłą środę odbyła się uroczystość z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja połączonej z Gminnymi Obchodami Dnia Strażaka w Łazowie 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱

Uroczystość zainaugurowana została na krzeszowskim rynku przy Pomniku Zesłanych, gdzie wieniec od społeczności Krzeszowa złożył Wójt Gminy Krzeszów Stanisław Nowakowski wraz z Przewodniczącym Rady Gminy Krzeszów Zbigniewem Bąkiem pełniącym funkcję Prezesa Zarządu Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Krzeszowie, Zastępcą Wójta Stanisławem Szafranem, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Bystrem Małgorzatą Kuś, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Krzeszowie Malwiną Szałęgą, Zastępcą Dyrektora Szkoły Podstawowej w Krzeszowie Anną Waliłko i Prezesem Gospodarki Komunalnej w Krzeszowie Aleksym Waliłko. Przy złożeniu wieńca obecni byli również strażacy z gminy Krzeszów na czele z Prezesem Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP Województwa Podkarpackiego Janem Pacem.

Następnie w kościele w Bystrem miała miejsce akademia okolicznościowa w wykonaniu uczniów ze Szkoły Podstawowej w Bystrem, podopiecznych Przedszkola Gminnego w Krzeszowie w oprawie muzycznej grupy wokalno-instrumentalnej z Gminnego Ośrodka Kultury w Krzeszowie.

Po części artystycznej odprawiona została uroczysta Msza Święta w intencji Strażaków pod przewodnictwem księdza Waldemara Miśkiewicza. Natomiast po mszy świętej przemówienia okolicznościowe wygłosili przedstawiciele władz lokalnych oraz zaproszeni goście.

Po mszy świętej nastąpiły przemówienia okolicznościowe, które wygłosili:

✔️ Wójt Gminy Krzeszów Pan Stanisław Nowakowski

✔️ Prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP Województwa Podkarpackiego Pan Jan Pac

✔️ Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Nisku Pan Gabriel Waliłko

✔️ Prezes Zarządu Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Krzeszowie Pan Zbigniew Bąk

✔️ Sołtys Łazowa Pan Mirosław Rogowski

Na zakończenie uroczystości odbył się piknik strażacki w remizie OSP Łazów z udziałem strażaków i zaproszonych gości.