Tydzień Bibliotek 2023

08 maja 2023

Tydzień Bibliotek w Gminnym Ośrodku Kultury i Bibliotece Publicznej w Krzeszowie rozpoczęty! 📚📖 To już kolejny rok, kiedy bierzemy udział w tej ogólnopolskiej akcji 😍😍😍 Z tej okazji przygotowaliśmy wiele ciekawych wydarzeń, aby celebrować ten niezwykły dla bibliotek czas 😊😊😊

Tydzień Bibliotek to ogólnopolska akcja promowania czytelnictwa, bibliotek i bibliotekarzy, organizowana od 2004 r. przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Hasłem Tygodnia Bibliotek 2023 jest „Moja, Twoja, Nasza – BIBLIOTEKA!” ❤️💚💙

Ma on na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa.

Biblioteka jest jak przyjaciel, z którym dobrze spędza się czas. Każdy może znaleźć w niej coś ciekawego dla siebie. Może to być naukowa odpowiedź na jakieś zawiłe pytanie z dowolnej dziedziny lub odwrotnie – fantazyjny i nieoczywisty świat zawarty w książce lub w grze.

Oferta Biblioteki jest różnorodna i dostosowana do wielu potrzeb. To dlatego Bibliotekę można nazwać Moją, Twoją, Naszą i się z nią utożsamiać.

#tydzieńbibliotek2023