• Zasób 10

  Szary kontrast

 • Zasób 12

  Zaznacz linki

 • Zwiększ font

 • Zasób 11

  Normalny font

 • Zmniejsz font

 • Wysoki kontrast

 • Zrestartuj ustawienia

Zamknij WCAG

Przedszkolaki z Krzeszowa z wizytą w Bibliotece

04 marca 2024

Witajcie! Z wielką radością chcemy się pochwalić wizytą w naszym Ośrodku Kultury wspaniałych gości! Dnia 27 lutego, w ubiegły wtorek, odwiedziła nas grupa przedszkolaków  z Gminnego Przedszkola w Krzeszowie. Była to dla niektórych pierwsza „wycieczka” do biblioteki, dzięki której dzieci miały możliwość przebywania wśród tylu książek. Przedszkolaki z radością zapoznały się z nowym, magicznym dla nich miejscem. Choć było to dla większości z nich pierwsze spotkanie w naszej bibliotece to świetnie wiedziały jak należy się w takim miejscu zachować. Przedszkolaki były bardzo zdyscyplinowaną grupą, zachowywały się grzecznie i przede wszystkim cicho. Wiedziały doskonale, że zarówno w bibliotece jak i czytelni należy zachować ciszę, aby nie przeszkadzać pozostałym czytelnikom.

Podczas rozmowy z panią bibliotekarką dowiedziały się co należy zrobić, aby zostać czytelnikiem biblioteki, zobaczyły także jak wygląda karta biblioteczna i poznały zasady wypożyczania książek. Bardzo spodobały im się naklejki, które każdy mały czytelnik otrzymuje przy wypożyczaniu książeczek, a to dzięki uczestnictwu naszej biblioteki w projekcie „ Mała książka – wielki człowiek”.

Po spacerze wśród opasłych bibliotecznych regałów, uginających się pod ciężarem mnóstwa książek dzieci zawędrowały do Kącika Małego Czytelnika. I tutaj na twarzach naszych małych, przesympatycznych gości od razu pojawił się uśmiech i zadowolenie. To tu bowiem czekały na nich półki pełen kolorowych, ciekawych książeczek dedykowanych specjalnie dla nich, czyli najmłodszych czytelników.

Przygotowaliśmy dla naszych wspaniałych odwiedzających niespodziankę! Wizyta ta przypadła w Dzień Niedźwiedzia Polarnego. Dlatego w tym dniu nie mogło zabraknąć opowiadań o tych przeuroczych, białych misiach. Dzieci z wielkim zainteresowaniem wysłuchały bajeczki o przygodach niedźwiadka pt. „ Mały miś polarny”. Następnie wspólnie z panią bibliotekarką za pomocą ilustrowanych kart ułożyły obrazkowy przebieg zdarzeń. Dzięki temu jeszcze bardziej zapoznały się z przyjaciółmi małego misia i zwierzątkami, które mieszkają w Arktyce.

Na zakończenie bibliotecznej wycieczki dzieci zwiedziły również naszą galerię, gdzie podziwiały obrazy lokalnej artystki. Szczególnie spodobały im się prace, na których malarka uwieczniła zwierzątka. Dostojny lew, dumny paw i urocze kurki zdobyły serca najmłodszych zwiedzających.

Spotkanie odbywało się w miłej, pełnej uśmiechów i wrażeń atmosferze. Mamy głęboką nadzieję, że zachęciło ono dzieciaczki do zapisania się do naszej biblioteki. Serdecznie dziękujemy za odwiedziny! Do zobaczenia!