Montaż słowno-muzyczny „Testament Mój”

20 maja 2024

Na zakończenie Tygodnia Bibliotek 2024 w Gminnym Ośrodku Kultury w Krzeszowie na naszej scenie zaprezentowała się Krzeszowska Grupa Teatralna „Kuźnia” pod kierownictwem Pani Elżbiety Sawickiej. Artyści przedstawili montaż słowno-muzyczny pt. ” Testament Mój” poświęcony Pani Stanisławie Pudełkiewicz, krzeszowskiej poetce i malarce, w 5. rocznicę śmierci i setną rocznicę urodzin. Na wydarzenie zaprosiliśmy dzieci i młodzież z klas IV-VIII ze szkół podstawowych z gminy Krzeszów.

Krzeszowska Grupa Teatralna „Kuźnia” wystąpiła w składzie: Bożena Nowak, Grażyna Kazanecka, Elżbieta Sawicka, Arkadiusz Maruszak z wokalnym towarzyszeniem Jagody Szczębary. Montaż „Testament Mój” to swoisty hołd w kierunku niezwykle utalentowanej i wielokrotnie za swoją twórczość odznaczonej mieszkanki Krzeszowa. Dla obecnej na przedstawieniu młodzieży była to niezwykła okazja do zapoznania się z poezją Pani Stanisławy, która w swoim dorobku miała następujące tomiki wierszy:

• “Wiersze z Krzeszowa” – Sandomierz 1992 r.
  • “Przędza losu” – Lublin 1993 r.
  • “Uparte chłopskie kochanie” – Sandomierz 1994 r.
  • “Wiersze zebrane” – Warszawa 2000 r.
  • “Wiersze życiem dyktowane” – Stalowa Wola 2007 r.
  • oraz powieść pt. “Ksiądz Gabriel i życie, czyli filozofia według maluczkich” – Warszawa  2015 r.

Kierujemy serdeczne podziękowania dla Krzeszowskiej Grupy Teatralnej „Kuźnia”, w szczególności dla Pani Elżbiety Sawickiej za krzewienie pamięci o zasłużonej dla Krzeszowa artystce, w której twórczości dostrzec można niezwykłą miłość, jak i szacunek dla swoich rodzinnych stron. To było piękne duchowe przeżycie dla wszystkich obecnych.