• Zasób 10

  Szary kontrast

 • Zasób 12

  Zaznacz linki

 • Zwiększ font

 • Zasób 11

  Normalny font

 • Zmniejsz font

 • Wysoki kontrast

 • Zrestartuj ustawienia

Zamknij WCAG

Dzień Dziecka :)

06 czerwca 2024

To już czerwiec! Tak, czas biegnie nieubłaganie, nasze zajęcia kreatywne powoli również dobiegają końca. Przed nami perspektywa słonecznych i pełnych przygód wakacji. Zanim jednak pożegnamy się na te dwa miesiące to chcemy w pełni wykorzystać piękne, słoneczne czerwcowe popołudnia. Ten pełen atrakcji czas przed nami, postaramy się, aby najbliższe spotkania nie tylko niosły ze sobą niezapomniane wspomnienia i przeżycia, ale zainspirowały dzieciaki do rozwoju ich plastycznych  zdolności. Tymczasem warto powspominać nasze ostatnie spotkanie. Wydawałoby się, że wyjście na pizzę nie wzbudzi w nas tyle emocji. Pogoda miała znaczący wpływ na jego przebieg.

Punktem docelowym, gdzie miło spędziliśmy wspólnie czas była Pizzera „Babilon”. Choć położona ona w niedalekiej odległości od naszego Ośrodka Kultury to dotarcie do niej okazało się nie lada wyczynem. Spacerek do „Babilonu” zamienił się w sprint. Używając żargonu komentatorów sportowych na ostatnim wirażu musieliśmy mocno finiszować, bowiem z ciemnych chmur wiszących nad Krzeszowem posypały się grube krople deszczu. Na szczęście były to ciepłe krople deszczu!!! I tak lekko zmoknięci zawitaliśmy w murach Babilonu. Tam już czekał na nas pełny stół. Pachnące pizze od razu poprawiły nam humor. Wspólny posiłek to fajny moment do pogawędek, a jednocześnie ważny element integracji. Uczestnicy zajęć mogli poczuć się swobodnie w luźnej dyskusji na temat praw dziecka.

Chcieliśmy tym wyjściem do pizzerii uczcić Dzień Dziecka. Jest to bardzo ważny dzień, którego ustanowienie miało na celu podkreślenie walki o prawa dzieci na całym świecie. Bo dzieci są najważniejsze. Dla wszystkich, nie tylko dla rodziców, chociaż to od nich bezpośrednio zależy ich zdrowie, szczęście i przyszłość. „Trzeba dzieciom dać serce, piękno i uśmiech, aby nauczyły się kochać ludzi i wszystko, co je otacza”. Cieszymy się, że na naszym wtorkowym spotkaniu uśmiech zagościł na twarzac małych odkrywców. I tego uśmiechu życzymy każdemu dziecku na każdy dzień! Trzymajcie się nasi Mali Przyjaciele! Do zobaczenia! Ahoj przygodo!