Wernisaż wystawy poplenerowej XXVII Ogólnopolskiego Pleneru Malarskiego – Krzeszów 2024

27 czerwca 2024

XXVII OGÓLNOPOLSKI PLENER MALARSKI – KRZESZÓW 2024

Gminny Ośrodek Kultury w Krzeszowie już po raz 27. zorganizował Ogólnopolski Plener Malarski – Krzeszów 2024. Plener rozpoczął się 14 czerwca, a jego oficjalne zakończenie połączone z wystawą poplenerową miało miejsce 21 czerwca. W plenerze wzięło udział łącznie 23 artystów z różnych zakątków Polski. Rolę Komisarza Pleneru pełniła Pani Elżbieta Salamon z Rzeszowa.

Na uroczystym wernisażu obecny był Przewodniczący Rady Powiatu Niżańskiego Pan Sylwester Daśko, Wicestarosta Powiatu Niżańskiego Pan Józef Sroka, Wójt Gminy Krzeszów Pan Stanisław Nowakowski, Przewodniczący Rady Gminy Krzeszów Pan Zbigniew Bąk, Zastępca Wójta Gminy Krzeszów Pan Stanisław Szafran oraz uczestnicy tegorocznego pleneru i ich bliscy.

Wernisaż wystawy poplenerowej rozpoczął się od części artystycznej w wykonaniu zespołu „Brzozoki” z Brzózy Królewskiej. Po wysłuchaniu części artystycznej miały miejsce przemówienia okolicznościowe oraz podziękowania złożone na ręce naszych tegorocznych artystów w osobach:

1. Maria Wiktoria Mostek
  21. Sylwia Wolańczyk
  22. Adrian Wolańczyk
  23. Teresa Goch

Plenery malarskie w Krzeszowie organizowane są już od 27 lat. Tegoroczny plener malarski był niezwykłym czasem pełnym wrażeń i pracy twórczej. W jego trakcie powstały zapierające dech w piersiach obrazy, które podziwiać mogliśmy na uroczystym wernisażu wystawy poplenerowej.

Głównym celem organizacji tego wyjątkowego przedsięwzięcia jest promocja Gminy Krzeszów i ukazanie jej piękna poprzez sztukę, ukazanie bogatej historii, przepięknych zakątków, których nie spotyka się na co dzień.

Artyści podczas tygodniowego pobytu w Krzeszowie, chłonęli inspiracje z różnych zakątków naszej urokliwej przyrody oraz architektury. Krzeszowskie tereny zaowocowały przypływem weny, którą podziwiać możemy w postaci fantastycznych obrazów, pełnych krajobrazów i charakterystycznych dla Krzeszowa i całego Powiatu Niżańskiego widoków.

XXVII Ogólnopolski Plener Malarski – Krzeszów 2024 został objęty honorowym patronatem Starosty Niżańskiego Roberta Bednarza oraz Wójta Gminy Krzeszów Stanisława Nowakowskiego.