• Zasób 10

  Szary kontrast

 • Zasób 12

  Zaznacz linki

 • Zwiększ font

 • Zasób 11

  Normalny font

 • Zmniejsz font

 • Wysoki kontrast

 • Zrestartuj ustawienia

Zamknij WCAG

Wernisaż wystawy poplenerowej XXVII Ogólnopolskiego Pleneru Malarskiego – Krzeszów 2024

27 czerwca 2024

XXVII OGÓLNOPOLSKI PLENER MALARSKI – KRZESZÓW 2024

Gminny Ośrodek Kultury w Krzeszowie już po raz 27. zorganizował Ogólnopolski Plener Malarski – Krzeszów 2024. Plener rozpoczął się 14 czerwca, a jego oficjalne zakończenie połączone z wystawą poplenerową miało miejsce 21 czerwca. W plenerze wzięło udział łącznie 23 artystów z różnych zakątków Polski. Rolę Komisarza Pleneru pełniła Pani Elżbieta Salamon z Rzeszowa.

Na uroczystym wernisażu obecny był Przewodniczący Rady Powiatu Niżańskiego Pan Sylwester Daśko, Wicestarosta Powiatu Niżańskiego Pan Józef Sroka, Wójt Gminy Krzeszów Pan Stanisław Nowakowski, Przewodniczący Rady Gminy Krzeszów Pan Zbigniew Bąk, Zastępca Wójta Gminy Krzeszów Pan Stanisław Szafran oraz uczestnicy tegorocznego pleneru i ich bliscy.

Wernisaż wystawy poplenerowej rozpoczął się od części artystycznej w wykonaniu zespołu „Brzozoki” z Brzózy Królewskiej. Po wysłuchaniu części artystycznej miały miejsce przemówienia okolicznościowe oraz podziękowania złożone na ręce naszych tegorocznych artystów w osobach:

 1. Maria Wiktoria Mostek
 2. Elżbieta Salamon
 3. Małgorzata Martyniak
 4. Emilia Pitucha
 5. Alicja Oleszczuk
 6. Tadeusz Ziętara
 7. Agnieszka Dul
 8. Ireneusz Boguszewski
 9. Monika Krupa
 10. Marta Pietruszewska
 11. Elżbieta Sawicka
 12. Anna Biernat
 13. Danuta Gaweł
 14. Helena Pisula
 15. Małgorzata Pac
 16. Katarzyna Hondzio
 17. Aleksandra Pydo
 18. Jagoda Szczębara
 19. Romana Medyńska
 20. Agnieszka Cebo
 21. Sylwia Wolańczyk
 22. Adrian Wolańczyk
 23. Teresa Goch

Plenery malarskie w Krzeszowie organizowane są już od 27 lat. Tegoroczny plener malarski był niezwykłym czasem pełnym wrażeń i pracy twórczej. W jego trakcie powstały zapierające dech w piersiach obrazy, które podziwiać mogliśmy na uroczystym wernisażu wystawy poplenerowej.

Głównym celem organizacji tego wyjątkowego przedsięwzięcia jest promocja Gminy Krzeszów i ukazanie jej piękna poprzez sztukę, ukazanie bogatej historii, przepięknych zakątków, których nie spotyka się na co dzień.

Artyści podczas tygodniowego pobytu w Krzeszowie, chłonęli inspiracje z różnych zakątków naszej urokliwej przyrody oraz architektury. Krzeszowskie tereny zaowocowały przypływem weny, którą podziwiać możemy w postaci fantastycznych obrazów, pełnych krajobrazów i charakterystycznych dla Krzeszowa i całego Powiatu Niżańskiego widoków.

XXVII Ogólnopolski Plener Malarski – Krzeszów 2024 został objęty honorowym patronatem Starosty Niżańskiego Roberta Bednarza oraz Wójta Gminy Krzeszów Stanisława Nowakowskiego.