• Zasób 10

  Szary kontrast

 • Zasób 12

  Zaznacz linki

 • Zwiększ font

 • Zasób 11

  Normalny font

 • Zmniejsz font

 • Wysoki kontrast

 • Zrestartuj ustawienia

Zamknij WCAG

Sylwetki bohaterek wystawy zbiorowej

28 sierpnia 2020

W nawiązaniu do naszej najnowszej wystawy, przybliżamy pokrótce sylwetki bohaterek „Kobiecych poszukiwań”, ich życiorysy oraz inspiracje:

Martyna Dukielska – pochodzi ze Skarżyska-Kamiennej, obecnie mieszka i studiuje w Krakowie. Natomiast w Krzeszowie nad Sanem osiedliła się część jej rodziny, stąd obecność prac Martyny również tutaj. Młoda artystka malarstwem i ryciną artystyczną zajmuje się od kilku lat. Od niedawna tworzy także prace wypalane na drewnie, komponując niebanalne zestawienia. Na zbiorowej wystawie w GOK Krzeszów zaprezentowała studium martwej natury.

Danuta Gaweł – mieszkanka Krzeszowa, absolwentka Wydziału Malarstwa ASP w Krakowie. Należy do Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Plastyków w Lublinie. Jest związana artystycznie ze środowiskiem krakowskim i lubelskim. Eksponowała swoje prace na wystawach indywidualnych i zbiorowych na terenie Polski. Tworzy w różnych technikach: olej, akryl, pastel. Jej ulubionym tematem jest pejzaż. Dla Pani Danuty malowanie jest poetyckim przeżyciem. Fascynacja naturą pozwala jej doświadczać i widzieć to, co niezwykłe.

Monika Krupa – malarka z zamiłowania, mieszkanka Koziarni w gminie Krzeszów. Jej zainteresowania twórcze są różnorodne. Maluje obrazy olejne o tematyce związanej z przyrodą, fantastyką i religią. W swoich poszukiwaniach twórczych sięga po różnorodne techniki malarskie. Oprócz obrazów olejnych zajmuje się malarstwem ściennym, zdobieniem mebli. Ponadto wykonuje biżuterię artystyczną oraz zdobi różnego rodzaju przedmioty metodą decoupage. Jej pasją jest również fotografia. Pani Monika bierze czynny udział w plenerach malarskich oraz wystawach indywidualnych i poplenerowych.

Małgorzata Pac – absolwentka LO w Rudniku nad Sanem, mieszka i tworzy w Krzeszowie. Pasjonuje się malarstwem olejnym i rysunkiem. Cały czas poszukuje swojego stylu malarskiego. Bierze czynny udział w plenerach malarskich organizowanych przez GOK Krzeszów oraz wystawach poplenerowych.

Sylwia Piotrowska – absolwentka Uniwersytetu Rzeszowskiego na wydziale pedagogiczno-artystycznym, gdzie uzyskała tytuł magistra sztuki. Była między innymi Dyrektorem Gminnego Ośrodka Kultury w Krzeszowie oraz instruktorem zajęć artystycznych. Posiada ponad 20 lat doświadczenia artystycznego i 12 lat czynnej pracy w zakresie kultury i sztuki. Malarstwo również nie jest jej obce. Poza udziałem w wystawach zbiorowych, rozpoczęła prace nad swoją autorską wystawą.

Helena Pisula – artysta malarz, mieszka i tworzy w Krzeszowie. Z wykształcenia jest magistrem sztuki oraz projektantem wzornictwa artystycznego. Jej pasja przyczyniła się do rozwoju zainteresowań twórczych i kulturalnych wielu pokoleń Krzeszowian. Pani Helena przez kilka lat piastowała funkcję Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Krzeszowie. W swoim dorobku artystycznym ma kilkanaście wystaw indywidualnych i poplenerowych w całym kraju. Jej gobeliny, obrazy i collage zdobią wnętrza instytucji państwowych i osób prywatnych.

Elżbieta Maria Sawicka – absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Jarosławiu oraz Instytutu Wychowania Artystycznego UMCS w Lublinie. Mieszka i tworzy w Kamionce (gmina Krzeszów). Kilkanaście lat pracowała jako nauczycielka plastyki. Obecnie pracuje w Gminnym Ośrodku Kultury w Krzeszowie jako instruktor plastyki i teatru. Kilka lat była dyrektorem tej placówki kultury. Pani Elżbieta pasjonuje się malarstwem olejnym. Ma w swoim dorobku wystawy indywidualne oraz udział w licznych plenerach i wystawach poplenerowych. Jej prace znajdują się w zbiorach prywatnych w kraju i za granicą, m.in. w Holandii, Danii, Anglii, USA i w Niemczech.

Ewa Piwowar (Szczębara) – absolwentka Liceum Plastycznego im. Stanisława Wyspiańskiego w Jarosławiu. Obecnie studiuje grafikę w Instytucie Sztuk Pięknych Uniwersytetu Rzeszowskiego. Należy do naukowo-artystycznego studenckiego koła „Razem” oraz „Garfo”. Pasjonuje się grafiką, zarówno warsztatową jak i projektową. W swoich działaniach artystycznych lubi eksperymentować oraz poznawać nowe techniki. Szerzej interesuje się plakatem, ilustracją oraz w wolnych chwilach kaligrafią.

Sylwia Szczębara – ukończyła Liceum Plastyczne w Jarosławiu oraz studia na wydziale Grafiki na Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki. Obecnie pracuje w Liceum Plastycznym w Jarosławiu jako nauczyciel. Brała udział m.in. w wystawach: Najlepsze Dyplomy ASP, KoMASK Masters Printmaking w Antwerpii. Zajmuje się rysunkiem, malarstwem i technikami graficznymi. Twórcze poszukiwania skupia na tematyce związanej z tożsamością człowieka. Interesuje się szeroko pojętą kulturą chłopską. Inspiracje czerpie z natury oraz podwórek i krajobrazów rodzinnej miejscowości.