WOŁYŃ 43

Wołyń ’43. W Krzeszowie o ludobójstwie na Kresach.

06 października 2021

„Wołyń’43: Walka o pamięć – walka Polskę. W 78-rocznicę banderowskiego ludobójstwa dokonanego przez OUN-UPA na Polakach, na Wołyniu, w Galicji Wschodniej (Małopolsce Wschodniej) i na Lubelszczyźnie”.

Zapraszamy Was na wykład, który już w najbliższy piątek (8 października) oraz w niedzielę (10 października) w Krzeszowie wygłosi prof. Adam Kulczycki – naukowiec, wykładowca, prezes Instytutu Pamięci i Dziedzictwa Kresów w Rzeszowie.

Pierwszy z wykładów będzie miał miejsce w Gminny Ośrodek Kultury Krzeszów w piątek o godz. 11:50. Wykładowi w GOK-u towarzyszyć będzie wystawa „Niedokończone Msze Wołyńskie. Martyrologium duchowieństwa wołyńskiego – ofiar zbrodni nacjonalistów ukraińskich w czasie II wojny światowej”.

Kontynuacją wydarzenia będzie drugi wykład, który odbędzie się w niedzielę w kościele w Krzeszowie, po mszy św. o godz. 11:00.

Zapraszamy!