• Zasób 10

  Szary kontrast

 • Zasób 12

  Zaznacz linki

 • Zwiększ font

 • Zasób 11

  Normalny font

 • Zmniejsz font

 • Wysoki kontrast

 • Zrestartuj ustawienia

Zamknij WCAG

„Mała książka – wielki człowiek” po raz drugi w naszej Bibliotece!

09 listopada 2022

Z radością informujemy, że już po raz drugi staliśmy się beneficjentami w ogólnopolskiej kampanii „Mała książka – wielki człowiek” 😍😍😍

Co to oznacza ⁉️ Oznacza to, że:

✅ Każde dziecko w wieku 3-6 lat, które wraz z rodzicami przyjdzie do biblioteki, otrzyma w prezencie wyjątkową Wyprawkę Czytelniczą.

✅ Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.

W projekcie mogą wziąć udział również te dzieci, które wzięły udział w zeszłorocznej edycji i po raz kolejny otrzymać wyprawkę czytelniczą o zupełnie nowej tematyce, a mianowicie:

💟 ,,Krasnal w Krzywej Czapce” to książka zupełnie wyjątkowa, bo powstała specjalnie na potrzeby naszej kampanii 🥳, a stoi za nią niezwykły duet 💙 Autorem pełnej niezwykłych przygód opowieści o Krasnalu w Krzywej Czapce jest wybitny autor, znany i lubiany przez najmłodszych czytelników – Wojciech Widłak 📇, a przepiękne ilustracje stworzyła Aleksandra Krzanowska🎨.

💟 Do książki dołączona jest broszura ,,Książką połączeni, czyli Mały Czytelnik w bibliotece”, która pomoże rodzicom rozbudzać w dzieciach pasję do czytania 👩‍🦰📖👦

Akcja ma na celu zachęcić rodziców do odwiedzania biblioteki i codziennego czytania z dzieckiem👨‍👩‍👧

Wystarczy 20 minut regularnego czytania, by wpłynąć na rozwój wyobraźni, kreatywność, ćwiczenie pamięci, nabieranie doświadczenia, rozwijanie inteligencji emocjonalnej, pomysłowość, większą otwartość na języki obce, poprawę koncentracji, przygotowanie do nauki, rozwijanie poczucia humoru. To niezwykle mały „wkład” z naszej strony w stosunku do ogromu korzyści.

Wspólne czytanie to przede wszystkim budowanie relacji z dzieckiem. Razem wchodzimy w świat wyobraźni, razem przeżywamy historie, razem możemy skonfrontować się z trudnościami i wyzwaniami bohaterów, czyli przeżyć doświadczenie – w bezpiecznych, laboratoryjnych warunkach.

Dodatkowo bliskość przy czytaniu daje tak duże zaufanie i poczucie bezpieczeństwa, że nasze dziecko rozwija się i chłonie milion razy szybciej, rozwija się wielozmysłowo, ponieważ jest otulone bezpieczeństwem, podświadomie odbiera komunikat – jestem dla Ciebie ważny, to jest czas dla mnie.

Korzyści z czytania są niezliczone. Kampania Instytutu Książki „Mała książka – wielki człowiek” to nie tylko ponad 4 miliony Książek w domach dzieci. To także ponad 4 miliony inspiracji do wspólnego, prawdziwie rodzinnego, rozwojowego czasu. To budowania relacji za pomocą świata wyobraźni – świata wartościowej literatury.

♥️♥️♥️

Więcej informacji pod numerem: 15 87 98 303.

Kampania społeczna „Mała książka – wielki człowiek” została dofinansowana przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.