• Zasób 10

  Szary kontrast

 • Zasób 12

  Zaznacz linki

 • Zwiększ font

 • Zasób 11

  Normalny font

 • Zmniejsz font

 • Wysoki kontrast

 • Zrestartuj ustawienia

Zamknij WCAG

„Puchatkowe opowieści o zimowej treści” – trzeci dzień ferii

18 stycznia 2023

Trzeciego dnia naszej wspólnej, „feryjnej podróży” zawędrowaliśmy do Stumilowego Lasu, odwiedzając Kubusia Puchatka i jego przyjaciół, bo właśnie w środę 18 stycznia obchodziliśmy 141 rocznicę urodzin Alana Aleksandra Milne.

Ten angielski pisarz, poeta i dramaturg  zasłynął właśnie ze stworzenia postaci Misia o „bardzo małym rozumku”. Rozkoszny, przezabawny pluszak w czerwonej koszulce rozkochał w sobie miliony dzieci na całym świecie, a jego sława sięgnęła, poza książkę, na deski teatru i ekrany światowych kin.

I właśnie nasze spotkanie rozpoczęliśmy od filmu pt. „Kubuś Puchatek: Puchatkowego Nowego Roku” Walta Disney”a. Zimowa sceneria bajki była inspiracją dla nas do stworzenia programowego hasła tego dnia:„ Puchatkowe opowieści o zimowej treści” .

Po seansie kinowym zapoznaliśmy naszych gości z genezą powstania książki, z którą wiąże się wspaniała historia przyjaźni niedźwiedzicy o imieniu „Winnie” i porucznika Harry’ego Colebourn’a.

Ta wzruszająca opowieść o losach małego niedźwiadka żywo zainteresowała i odsłoniła wielką wrażliwość na losy zwierząt naszych małych słuchaczy. Całość tego mini-wykładu przygotowanego przez Panią Sylwię podparta była prezentacją mulimedialną zatytułowaną „Światowy Dzień Kubusia Puchatka”.

Centralnym punktem dzisiejszego programu był „Spacer po Stumilowym Lesie”. „Przechadzkę” tę umożliwiła nam mata edukacyjna przedstawiająca las, w którym mieszkał nasz bohater i jego przyjaciele. Na podstawie wiedzy z książek o misiu  i obejrzanego filmu uczestnicy zajęć kolorowali bohaterów bajki, a potem odnajdywali na macie ich domki. Wszyscy wspólnie odkrywaliśmy tajemnice Stumilowego Lasu i jego urocze zakątki.

Aż w końcu dotarliśmy do „Zaczarowanego Miejsca”. To tu właśnie kończą się przygody Kubusia Puchatka…. I poszli, trzymając się za ręce. I dokądkolwiek pójdą i cokolwiek im się zdarzy po drodze, mały chłopczyk i jego Miś będą zawsze bawić się wesoło w tym Zaczarowanym Miejscu na skraju lasu”. I tak zakończyła się nasza środowa wyprawa.

Całość spotkania zamknięta została konkursem na temat wiedzy o Kubusiu Puchatku. Żadne z pytań nie stanowiło problemu dla naszych dzieci. Każde z nich zasłużyło na miano specjalisty od Kubusiowych treści.