• Zasób 10

  Szary kontrast

 • Zasób 12

  Zaznacz linki

 • Zwiększ font

 • Zasób 11

  Normalny font

 • Zmniejsz font

 • Wysoki kontrast

 • Zrestartuj ustawienia

Zamknij WCAG

Wystawa malarstwa i rękodzieła artystycznego „SPLOTY” Elżbiety Sawickiej i Elżbiety Bis

17 kwietnia 2024

Serdecznie zapraszamy na finisaż wystawy malarstwa i rękodzieła artystycznego „Sploty” Elżbiety Marii Sawickiej i Elżbiety Bis, który odbędzie się we wtorek 23 kwietnia 2024 r. o godzinie 16:00 w Galerii Gminnego Ośrodka Kultury w Krzeszowie. Zapraszamy wszystkich miłośników sztuki oraz znajomych i przyjaciół artystek.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Elżbieta Maria Sawicka – urodziła się w Stalowej Woli. Absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Jarosławiu oraz Instytutu Wychowania Artystycznego UMCS w Lublinie o specjalizacji malarstwo. Od roku 1996 pracowała jako animator kultury w Gminnym Ośrodku Kultury w Krzeszowie, gdzie w latach 2003-2006 pełniła funkcję dyrektora tej placówki. Obecnie mieszka w Kamionce Kolonii w gminie Krzeszów. Pani Elżbieta uprawia holistyczne malarstwo olejne, które nazwała „Art Of New Energy”. To sztuka, która poprzez światło, kolor, strukturę i tematykę obrazu ma wywołać u odbiorcy pozytywne emocje i poprawić samopoczucie. Wielokrotnie brała udział w ogólnopolskich oraz międzynarodowych plenerach malarskich. W swoim dorobku artystycznym ma wystawy indywidualne, m.in. WDK w Rzeszowie, Jarosławiu, Warszawie, Chełmie, Stalowej Woli, Nisku, Krzeszowie, jak również w Anglii w Liverpool oraz w wystawach poplenerowych, m.in. w Krakowie, Myczkowcach, Katowicach, Sierpcu i Szydłowie. W 2015 r. uczestniczyła w biennale ZPAP Okręgu Rzeszowskiego w BWA Rzeszów. Jej prace malarskie były publikowane w „Czwartym Wymiarze” oraz w „Angorze”. Obecnie Pani Elżbieta jest na emeryturze. W wolnych chwilach zajmuje się swoją drugą pasją – teatrem, prowadząc Krzeszowską Grupę Teatralną „Kuźnia”.

Elżbieta Bis – urodziła się i mieszka w Rudniku nad Sanem. Jest absolwentką rzeszowskiego Liceum Plastycznego. W 1985 roku rozpoczęła studia w Instytucie Wychowania Artystycznego UMCS w Lublinie. Dyplom z malarstwa uzyskała w 1990 roku. Przez wiele lat była nauczycielem plastyki. Należy do Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Twórczego „Wiklina”. Zajmuje się wikliną artystyczną, malarstwem, grafiką i sztuką użytkową. Uczestniczyła w wielu plenerach i wystawach.