• Zasób 10

  Szary kontrast

 • Zasób 12

  Zaznacz linki

 • Zwiększ font

 • Zasób 11

  Normalny font

 • Zmniejsz font

 • Wysoki kontrast

 • Zrestartuj ustawienia

Zamknij WCAG

Finisaż wystawy malarstwa i rękodzieła artystycznego pn. „Sploty”

29 kwietnia 2024

We wtorek, 23 kwietnia, w Galerii Gminnego Ośrodka Kultury w Krzeszowie miał miejsce uroczysty finisaż wystawy malarstwa i rękodzieła artystycznego „SPLOTY” Pani Elżbiety Marii Sawickiej i Pani Elżbiety Bis. Na wystawie obecni byli przedstawiciele miejscowych władz w osobach Wójta Gminy Krzeszów Pana Stanisława Nowakowskiego i Przewodniczącego Rady Gminy Krzeszów Pana Zbigniewa Bąka oraz znajomi i przyjaciele artystek. Ponadto gościliśmy w naszej Galerii dzieci z zajęć kreatywnych w bibliotece, których to tematem wtorkowych zajęć była przy tej okazji sztuka abstrakcyjna. Jedna z artystek Pani Elżbieta Bis z powodów zdrowotnych niestety była nieobecna na finisażu. W związku z powyższym Pani Elżbieta Maria Sawicka opowiedziała nam ze szczegółami skąd pomysł na wspólną wystawę oraz skąd czerpie prywatne inspiracje do malowania kolejnych dzieł. To właśnie na jej ręce złożone zostały podziękowania za udostępnienie twórczości na rzecz zorganizowania tejże wystawy.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia oraz do zobaczenia wystawy na żywo w naszej Galerii.

Życiorysy bohaterek obecnej wystawy:

Pani Elżbieta Maria Sawicka – urodziła się w Stalowej Woli. Jest absolwentką Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Jarosławiu oraz Instytutu Wychowania Artystycznego UMCS w Lublinie o specjalizacji malarstwo. Od roku 1996 pracowała jako animator kultury w Gminnym Ośrodku Kultury w Krzeszowie, gdzie w latach 2003-2006 pełniła funkcję dyrektora tej placówki. Obecnie mieszka w Kamionce Kolonii w gminie Krzeszów. Pani Elżbieta uprawia holistyczne malarstwo olejne, które nazwała „Art Of New Energy”. To sztuka, która poprzez światło, kolor, strukturę
i tematykę obrazu ma wywołać u odbiorcy pozytywne emocje i poprawić samopoczucie. Artystka wielokrotnie brała udział w ogólnopolskich oraz międzynarodowych plenerach malarskich. Obecnie Pani Elżbieta jest na emeryturze. W wolnych chwilach zajmuje się swoją drugą pasją –teatrem, prowadząc Krzeszowską Grupę Teatralną „Kuźnia”.

Pani Elżbieta Bis – urodziła się i mieszka w Rudniku nad Sanem. Jest absolwentką rzeszowskiego Liceum Plastycznego. W 1985 roku rozpoczęła studia w Instytucie Wychowania Artystycznego UMCS w Lublinie. Dyplom z malarstwa uzyskała w 1990 roku. Przez wiele lat była nauczycielem plastyki. Należy do Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Twórczego „Wiklina”. Zajmuje się wikliną artystyczną, malarstwem, grafiką i sztuką użytkową. Uczestniczyła w wielu plenerach i wystawach.