Dożynki Powiatu Niżańskiego – Jarocin 2024

22 sierpnia 2024

Za nami XXVI Dożynki Powiatu Niżańskiego pod patronatem Prezydenta RP.

Reprezentację gminy Krzeszów na czele z Wójtem Stanisławem Nowakowskim, Zbigniewem Bąkiem – Przewodniczącym Rady Gminy Krzeszów oraz Małgorzatą Kuś – Radną Powiatu Niżańskiego, stanowiły:

•  Koło Gospodyń Wiejskich w Podolszynce Plebańskiej
  •  Koło Gospodyń Wiejskich „Radość” w Bystrem

Natomiast na scenie podziwialiśmy prezentację artystyczną zespołu „Powidlanie” z Gminnego Ośrodka Kultury w Krzeszowie. Zespół tworzą osoby dorosłe z terenu gminy Krzeszów i okolic, w tym w głównej mierze członkowie Koła Emerytów i Rencistów z Krzeszowa. Do występu zespół „Powidlanie” przygotowali dyrektor GOK-u i zarazem trener wokalny Malwina Szałęga oraz instruktor artystyczny i kierownik muzyczny zespołu Wojciech Fus.

Nagrodę dla najlepszego rolnika z terenu gminy Krzeszów otrzymał Stanisław Dziedzic. Nagrodzona została również najlepsza uczennica Magdalena Mierzwa za wysokie osiągnięcia edukacyjne. Za działalność kulturalną odznaczona została także nasza lokalna artystka Monika Krupa – statuetkę w jej imieniu odebrała dyrektor GOK-u.

Nie mogło zabraknąć też stoiska promocyjnego Gminy Krzeszów obsługiwanego przez pracowników Gminnego Ośrodka Kultury w Krzeszowie.

Dziękujemy wszystkim, którzy reprezentowali gminę Krzeszów na tegorocznych Dożynkach Powiatu Niżańskiego – Jarocin 2024.