• Zasób 10

  Szary kontrast

 • Zasób 12

  Zaznacz linki

 • Zwiększ font

 • Zasób 11

  Normalny font

 • Zmniejsz font

 • Wysoki kontrast

 • Zrestartuj ustawienia

Zamknij WCAG

Święto Niepodległości 11 listopada 2022 r. – fotorelacja

15 listopada 2022

11-ego listopada 2022 r. na krzeszowskim rynku spotkaliśmy się na uroczystości z okazji 104 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Uroczystości, poświęconej ojczyźnie i wolności. Jedenasty listopada to symbol miłości do ojczyzny, walki o wolność, symbol wiary i zwycięstwa 🇵🇱🤍🇵🇱❤️🇵🇱

Gminne obchody Święta Niepodległości rozpoczęliśmy od wspólnego odśpiewania hymnu państwowego pod przewodnictwem orkiestry dętej z Potoka Górnego oraz złożenia zniczy i wieńca od społeczności Krzeszowa.

Po mszy świętej, część artystyczną zaprezentowały dzieci i młodzież z przedszkoli i szkół z gminy Krzeszów oraz soliści z Gminnego Ośrodka Kultury w Krzeszowie. Artyści słowem, wierszem, tańcem i piosenką przybliżyli nam historię tego święta.

Wieniec od społeczności Krzeszowa 🌹🌹🌹 złożyła delegacja w osobach Zastępcy Wójta Gminy Krzeszów Pana Stanisława Szafrana, Przewodniczącego Rady Gminy Krzeszów Pana Zbigniewa Bąka, pełniącego zarazem funkcję Prezesa Zarządu Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP, ksiądz proboszcz Tomasz Winogrodzki, kierownicy jednostek organizacyjnych: Dyrektor Szkoły Podstawowej w Krzeszowie Pan Arkadiusz Kotuła, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Bystrem Pani Małgorzata Kuś wraz z nauczycielami i uczniami, Dyrektor Przedszkola Gminnego w Krzeszowie Pani Marta Węglarz razem z wychowawcami i przedszkolakami, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Krzeszowie Pani Malwina Szałęga oraz prezes Zakładu Gospodarki Komunalnej w Krzeszowie Pan Aleksy Waliłko.

Znicze pod pomnikiem pamięci ks. Stanisława Matrasia, mieszczan krzeszowskich zesłanych na Sybir oraz pokoleń walczących za Polskę złożyła natomiast delegacja z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej z Krzeszowa 👩‍🚒🧑‍🚒👨‍🚒

Po części artystycznej wszyscy uczestnicy uroczystości mogli skosztować tradycyjnej grochówki wojskowej 🍲🍲🍲