• Zasób 10

  Szary kontrast

 • Zasób 12

  Zaznacz linki

 • Zwiększ font

 • Zasób 11

  Normalny font

 • Zmniejsz font

 • Wysoki kontrast

 • Zrestartuj ustawienia

Zamknij WCAG

Gminny Festiwal Talentów – fotorelacja

29 czerwca 2023

W niedzielę, 18 czerwca, w Gminnym Ośrodku Kultury w Krzeszowie odbyła się druga edycja Gminnego Festiwalu Talentów. Mieliśmy przyjemność podziwiać występy taneczne, instrumentalne i wokalne w wykonaniu dzieci i młodzieży uczęszczającej na zajęcia prowadzone w Gminnym Ośrodku Kultury w Krzeszowie.

Zajęcia taneczne i akrobatyczne prowadzone są przez instruktorów z Prywatnej Szkoły Muzyki i Tańca „Świat Muzyki” w Nowej Sarzynie z filią w GOK Krzeszów.

Do występów dzieci przygotowali – Zuzanna i Paweł Zyglerowie (grupa akrobatyczna), Klaudia Kuraś – grupy tańca jazzowego oraz Monika Martula – grupy dzieci najmłodszych z zajęć rytmiczno- tanecznych.

Natomiast do występów wokalnych i instrumentalnych młodych artystów przygotowali nasi instruktorzy muzyczni: Malwina Szałęga – wokaliści, Wojciech Fus – pianiści i wokaliści i Jacek Cudziło – perkusiści.

Wykonawcy tegorocznego Gminnego Festiwalu Talentów:

 1. GRUPA AKROBATYCZNA, która trenuje gimnastykę artystyczną z akrobatyką sportową.
 2. GRUPA Z ZAJĘĆ BALETOWO-JAZZOWYCH – zaprezentowała się w układzie pod nazwą „Dzikusy”. Są to zajęcia, które łączą w sobie elementy tańca klasycznego z techniką jazzową.
 3. ZESPÓŁ TAŃCA JAZZOWEGO „MOMENT KIDS” w układzie „Kredki”. Grupa miesiąc temu zdobyła wyróżnienie w Wojewódzkim Przeglądzie Tanecznym w Głogowie Małopolskim.
 4. HANIA KOCHOWSKA – zaśpiewała „Kosmiczne Energie” Ralpha Kamińskiego. Hania uczęszcza na zajęcia wokalne od ponad 2 lat.
 5. LENA PARUCH – zaśpiewała utwór pt. „Kaczka Dziwaczka”. Lenka w ostatnim czasie została finalistką III Wojewódzkiego Konkursu Wokalnego dla Dzieci i Młodzieży „Śpiewajka jako jedyna ze zgłoszonych przez nas dzieci z naszej gminy. Została wyłoniona spośród 140 zgłoszeń z całego województwa i znalazła się w finałowej czterdziestce.
 6. FILIP WILDANGER – uczestnik lekcji gry na pianinie od ponad 2 lat oraz gry perkusji od ponad roku.
 7. LENA BIGOS – zaśpiewała utwór pt. „Online” zespołu Małe TGD. Lenka uczęszcza na nasze zajęcia od ponad 2 lat.
 8. ZUZIA NIEMIEC – zaśpiewała piosenkę pt. „Wszystko mi mówi, że mnie ktoś pokochał” zespołu Skaldowie. Zuzia uczęszcza na nasze zajęcia od ponad 2 lat.
 9. AMELIA SKOTNICKA – zaprezentowała swoje umiejętności wokalne śpiewając utwór „Małomiasteczkowy” z repertuaru Dawida Podsiadło oraz gry na pianinie. Amelka jest uczestniczką lekcji gry na pianinie od ponad 2 lat, a na zajęcia wokalne uczęszcza do nas od pół roku.
 10. KRZYSIO ŻUREK – zaśpiewał utwór pt. „Początek” z repertuaru Męskiego Grania. Krzyś jest również naszym podopiecznym od ponad 2 lat.
 11. MAGDA JEDNAC – zaśpiewała piosenkę pt. „Miasto” Roxie Węgiel. Magda chodzi na nasze zajęcia wokalne od pół roku.
 12. KAMIL JEDNAC – uczestnik lekcji gry na perkusji od ponad roku.
 13. ZESPÓŁ WOKALNY „SZALONE NASTKI” – w utworze „Za krokiem krok” Cleo – to nowa formacja muzyczna Gminnego Ośrodka Kultury w Krzeszowie. W jej skład wchodzą wokalistki uczęszczające na nasze zajęcia wokalne, w składzie: Amelka Skotnicka, Magda Jednac, Oliwia Golec, Amelka Paruch.
 14. OLIWIA GOLEC I AMELIA PARUCH – zaśpiewały przekornie, bo w duecie, nasz tegoroczny eurowizyjny hit „Solo”. Oliwka uczęszcza na nasze zajęcia wokalne od ponad 2 lat, a Amelka jest z nami od pół roku.
 15. GRUPA Z ZAJĘĆ RYTMICZNO TANECZNYCH w układzie” Biedroneczki”. Dzieci tańczą trzeci rok poznając zasady rytmiki i tańca.
 16. DZIECI Z ZAJĘĆ RYTMICZNO TANECZNYCH, grupa starsza w układzie „Kurki”. Dzieci tańczą od października i będzie to ich pierwszy występ na scenie.
 17. GRUPA Z ZAJĘĆ RYTMICZNO- TANECZNYCH 3-4 LATKI w układzie „Stokrotki”. Dzieci tańczą dopiero od kilku miesięcy i był to ich pierwszy występ na scenie. Na zajęciach poznają elementy rytmiki, tańca ludowego i towarzyskiego.

Gminnemu Festiwalowi Talentów towarzyszyła również wystawa prac artystycznych:

 • PATRYK TOMASIK – na festiwalu talentów zaprezentował swoje ręcznie szyte koniki
 • OLIWIA GOLEC – namalowała obraz pt. „Czarna Noc”
 • AMELIA PARUCH – namalowała obraz pt. „Zachód Słońca”
 • UCZESTNICY ZAJĘĆ KREATYWNYCH I PLASTYCZNYCH – podczas festiwalu podziwiać mogliśmy obrazy wykonane podczas zajęć kreatywnych w bibliotece oraz na zajęciach plastycznych

Wszyscy występujący otrzymali od nas pamiątkowe dyplomy oraz breloczki „uśmiechnięte buźki”. Dziękujemy Wam serdecznie za te wspaniałe pokazy Waszych talentów i umiejętności, a publiczności za tak wysoką frekwencję i entuzjastyczny odbiór naszych artystów.