• Zasób 10

  Szary kontrast

 • Zasób 12

  Zaznacz linki

 • Zwiększ font

 • Zasób 11

  Normalny font

 • Zmniejsz font

 • Wysoki kontrast

 • Zrestartuj ustawienia

Zamknij WCAG
Wycieczka projektowa

Wycieczka projektowa na Roztocze

09 lipca 2021

W czwartek 17 czerwca 2021r. pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury w Krzeszowie wraz z uczniami szkół podstawowych w Krzeszowie pod opieką pań wychowawczyń, uczestniczyli w wycieczce projektowej na Roztocze, dofinansowanej ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Ten koedukacyjny wyjazd jednodniowy stanowił zwieńczenie realizacji projektu pod nazwą „Mali czytelnicy i wielcy podróżnicy” w ramach programu Partnerstwo dla książki. Był on nie tylko doskonałą okazją na poznanie rodzimych walorów turystycznych, ale również na integrację międzypokoleniową wszystkich uczestników wycieczki.

Uczestnicy mieli możliwość podziwiania wielu atrakcji przyrodniczo- turystycznych na terenie Roztocza i okolic. Przewodnik wycieczki pani Anna Kargol zaprowadziła nas w miejsca takie jak Sanktuarium Krasnobrodzkie, Ptaszarnia, Kapliczka na wodzie oraz punkt widokowy, z którego podziwiać mogliśmy piękne krajobrazy rozciągające się nad zalewem w Krasnobrodzie.

Kolejnym ważnym punktem naszej wycieczki był Rynek w Józefowie, gdzie podziwialiśmy piękne rzeźby z piaskowca oraz fontannę, która w tak upalny dzień przyniosła szczególnie dzieciom dużo radości.

W drodze powrotnej odwiedziliśmy Zwierzyniec, gdzie usłyszeliśmy od Pani przewodnik o kolejnej kapliczce na wodzie, przy której uczniowie obserwowali pływające łabędzie oraz kaczki. Byliśmy również na terenie Roztoczańskiego Parku Narodowego – ostoi konika polskiego. Zwieńczeniem pobytu na Roztoczu był zakup pamiątek na zwierzynieckim deptaku.

Zmęczeni, lecz w doskonałych humorach, zakończyliśmy wycieczkę bezpiecznie wracając do domu 🙂

Zadanie dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.